PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ବାପାର ଅପରାଧ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିଲା ପୁଅ, ନାବାଳକଙ୍କ ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ୯ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ହଷ୍ଟେଲ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛୁରାମାଡ, ଜଣେ ଗୁରୁତର, ପୁଲିସ କବ୍ଜାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଛତ୍ରପୁର : ଆର୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ସୈତାନ ସାଜିଲା ସ୍ୱାମୀ, କିରୋସିନ ଢାଳି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ପଦ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ସହକାରୀ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସକ, ଏକକାଳୀନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଦିନିକିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ 5Tସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • Tokyo Olympics: ଜାଭେଲିନ୍‌ରେ ନୀରଜଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୮୬.୬୫ ମି. ଥ୍ରୋ କରି ଫାଇନାଲରେ କଲେ ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର, ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମରୁ ଛଡାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୧୫ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ‘ପିଏମ୍‌ ଆବାସ’ରେ ପୁଳାପୁଳା ଦୁର୍ନୀତି, ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର-ଓଡ଼ିଶାରେ ୮୫% ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ
  • ||
  • ରାମପୁର : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଳା ଅନ୍ତର୍ଗମ ମ.ରାମପୁର ଥାନା ପାଜିବାହାଲି ଛକ ନିକଟରୁ ନିଖୋଜ ୨ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ର, ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳୁପାତ୍ର ସାହିରେ ବେଆଇନ୍ ଗୁଟଖା ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ମୋ ସିନ୍ଦୂର ମୋର – ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଛୁରୀରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ମହିଳା !

ମୁମ୍ୱାଇ – ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ହୋଇଗଲା ଅସହ୍ୟ । ଶେଷରେ ନିଜ ସିନ୍ଦୂରକୁ ଆଉ କିଏ ଆପଣେଇବା ଆଗରୁ ,ସେ ବାଟରୁ ହଟେଇବାର ଉପାୟ କଲେ । ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି କଲ୍ୟାଣ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ , ଜଣେ ମହିଳା ଆଉ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ କଲ୍ୟାଣ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କର ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ଆଫେୟାର ଚାଲିଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ସୂଚନା ମୁତାବକ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଏକ ଛୁରୀରେ ବାରମ୍ୱାର ଆଘାତ କରିଥିଲେ ।

ଘଟଣାଟି ଏମିତି –

କଲ୍ୟାଣର ଅମ୍ୱିଭାଲିରେ ରହୁଥିବା ପ୍ରିୟା ଯାଦବ(୫୦) , ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶିଭ ଦାସଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅନିତା ରାଜ୍‌ (୪୫) ନାମ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଆଫେୟାର ଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ପ୍ରିୟା କଲ୍ୟାଣ ଷ୍ଟେସନ ଯାଏ ଅନିତାଙ୍କୁ  ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ । ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ପରସ୍ପର ଭେଟ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଲାଗିଥିଲା ଉଭୟଙ୍କ ଭିତରେ । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରିୟା ସାଥିରେ ଆଣିଥିବା ଛୁରୀରେ ଅନିତାଙ୍କୁ ଲଗାତାର ଆଘାତ କରିଥିଲେ ବୋଲି ମହାତ୍ମା ଫୁଲେ ଷ୍ଟେସନର ସବ୍‌—ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନାଗେଶ କଦମ କହିଥିଲେ ।  

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଓ ପୁଲିସ୍‌ ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚି ପୀଡ଼ିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପାଖରେ ଥିବା ରୁକ୍ମିଣୀବାଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଭଯୁକ୍ତକୁ ଧରିଥିଲେ । ପୁଲିସ୍‌ ଭାରତୀୟ ପେନାଲ୍‌ କୋଡ୍‌ ୩୨୬ ଅନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।