ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଉଡ଼ାନ୍‌-୩ ଯୋଜନାରେ ସ୍ପାଇସ୍‌ ଜେଟ୍‌ ବିମାନ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ । ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା, ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ ଜେଟ୍‌ ବିମାନ । ଏଥିପାଇଁ ଆଜିଠୁ ଟିକେଟ ବିକ୍ରିର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ପାଇଁ ସ୍ପାଇସ୍‌ ଜେଟ୍‌ ବିମାନର ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ।
ବିମାନ ଟିକେଟ ବିକ୍ରିର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଅବସରରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା, ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ବିମାନ ଉଡ଼ିବ । ଆଗାମୀଦିନରେ ଏହି ବିମାନବନ୍ଦର ମୁମ୍ବାଇ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ରାୟପୁର ସହ ମଧ୍ୟ ଯୋଡ଼ି ହେବ । ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ଦ୍ୱାରା ନୂଆ ଅର୍ଥନୀତି ଯୋଡ଼ା ହେବା ସହ ନୂଆ ଉଦ୍ୟୋଗ ମଧ୍ୟ ଯୋଡ଼ି ହେବ ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ, ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ତଥା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ବଡ଼ ଭାବନାତ୍ମକ ଦିନ । ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାକୁ ବ୍ୟାପକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବ । ସ୍ପାଇସ୍‌ ଜେଟ୍‌ ବିମାନ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା-ଦିଲ୍ଲୀ-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା-ହାଇଦ୍ରାବାଦ-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା-କୋଲକାତା-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ରୁଟ୍‌ରେ ଚଳାଚଳ କରିବ । ପ୍ରତିଦିନ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୧୫ରେ ବିମାନ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବାହାରି ଦିନ ୩ଟା ୧୦ରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୪୦ରେ ବାହାରି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ୩୫ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ କରିବ । ସେହିପରି ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ୧୦ରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବ । ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏହା ପହଞ୍ଚିବ । ସେଠାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରି ରାତି ୮ଟା ୨୦ରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିବ । କୋଲକାତାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ୨୫ରେ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ପରେ ଦିନ ୩ଟା ୫୦ରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିବ । ପୁଣି ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ରାତି ୮ଟା ୪୦ରେ ବାହାରି ରାତି ୧୦ଟାରେ କୋଲକାତାରେ ଅବତରଣ କରିବ । ଓଡ଼ିଶାରେ ବିମାନବନ୍ଦରର ବିକାଶ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ୯ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନୂଆ ଟର୍ମିନାଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ।
ଏହି ଅବସରରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ, ଦୁଇଦିନ ହେବ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଭାରତର ବାୟୁସେନା ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମ୍ମାନ ଓ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ବଢ଼ାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଜିଠୁ ସପ୍ତାହକ ପାଇଁ ଝାରସୁଗୁଡା, ବ୍ରଜରାଜନଗର ଓ ବେଲପାହାଡ ସହର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍

ଲଇକେରା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ : କମ୍ପ୍ୟୁଟର, କାଗଜପତ୍ର ଓ ଆସବାପତ୍ର ଜଳି ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ନିର୍ବନ୍ଧ ପରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲେ ଭାବି ସ୍ବାମୀ, ୧୫ମାସ ପରେ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ହାଇଓ୍ବା ଟ୍ରକ ଖସିବା ଘଟଣା; ଜଳଭଣ୍ଡାର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ

କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ଜୀବନ ହାରିଲେ ଯୁବ ପୋଲିସ ଅଫିସର

ଫେଥ ଆଉଟରିଚ ସଂସ୍ଥାର ସମ୍ପାଦକ ଜନ ବ୍ରିଜ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ