PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ଆପ୍‌କୁ ଯିବେ!

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଆମ୍‌ ଆଦ୍‌ମି ପାର୍ଟି (ଆପ୍‌)କୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ଓ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ । ଉଭୟ ନେତା କଂଗ୍ରେସରୁ ବିଦା ହେବା ପରେ ଏଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯଦିଓ ଉଭୟ ଏ ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି ।
ରାଜନୈତିକ ବିଶ୍ଳେଷକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ କଂଗ୍ରେସରୁ ବିଦା ହେବା ପରେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ବିଜେଡି କିମ୍ବା ବିଜେପିକୁ ସେ ଯିବା ସମ୍ଭାବନା କ୍ଷୀଣ । ବିଜେଡି କିମ୍ବା ବିଜେପି ତାଙ୍କ ନାଁ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁନଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ନିକଟରେ ଯେଉଁ ବିଜୁ ଅନୁଗତମାନେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିରୁବାହାରି ବିକଳ୍ପ ସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସହ ବି ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ସେତେ ଭଲ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ରାଜନୈତିକ ବିକଳ୍ପ ମିଳିବା କଷ୍ଟକର । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସେ କୌଣସି ଛୋଟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ବେଶି । ଯାହା ଶୁଶାଯାଉଛି, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଓ ସଗରିଆ ନିଜ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ସହ ଆମ୍‌ ଆଦ୍‌ମି ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ।
ଏ ନେଇ ପଚାରିବାରୁ ଆପ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଶାଖା ମୁଖ୍ୟ ନିଶିକାନ୍ତ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛୁ । ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ନେଇ ଶ୍ରୀ ଜେନାଙ୍କ ସହ ପୂର୍ବରୁ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ମିଳିତ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ କଥା ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଯଦି ସେ ଆପ୍‌ରେ ମିଶିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଆମେ ସ୍ୱାଗତ କରିବୁ ବୋଲି ନିଶିକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ।