PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁମୁଡିବନ୍ଧ: ଗାଈକୁ ବଞ୍ଚାଇଲା, ଛେଳି ପଲ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ମାଲ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଓଲଟିବାରୁ କ୍ୟାବିନ୍‌ରେ ପଶିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲ୍ପର୍
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ପାଞ୍ଚ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଘର, ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଜେଇଇର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍, ବିଡ଼ିଏସ୍ କାଉନସେଲିଂ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭାରେ ୩ କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍ ପାରିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: କାନଝରୀ ଡ୍ୟାମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଗତକାଲି ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ…
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼: ନିୟମଗିରି ପାହାଡର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର ଓ ପୋଷ୍ଟର, ଡିସେମ୍ବର ୨ ରୁ ୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଏଲଜିଏ ସପ୍ତାହ ପାଳନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ସପ୍ତାହେ ହେଲା ଶାଶୂ ଘର ଆଗରେ ତପସ୍ୱିନୀ: ସ୍ୱାମୀ ଘରକୁ ଯିବେ କି ନାହିଁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୪/୫ରେ ଆନ୍ଧ୍ର କିମ୍ବା ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ଛୁଇଁପାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା, ୩ରୁ ପଡ଼ିବ ପ୍ରଭାବ,
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍‌, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାରୁଦିଅଁଙ୍କ ପଇତାଲାଗି ନୀତି, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ମନା
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବାବା ଚନ୍ଦନେଶ୍ଵରଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ଟି ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ବେବୁ, ଲିଲୁ ଏବଂ ସାର୍‌ଜୀଙ୍କ ଭୂମିକା

https://www.indiatvnews.com/

ମୁମ୍ୱାଇ – ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ଧୀରେ ଧୀରେ ଅଧିକ ରହସ୍ୟବୃତ୍ତ ହୋଇଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଅନେକ କିଛି ତଥ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏବେ ମାମଲା ସିବିଆଇ ହାତରେ । ସିବିଆଇ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏବେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ଯଦି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏପରି କରିବା ପାଇଁ କେହି ଉସୁକାଇଥିଲେ ବୋଲି ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ସିବିଆଇ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟୟରେ ବିହାର ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିବା ପରେ ବିହାର ପୁଲିସ ଠାରୁ କଛି ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଏବେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଆର୍ଥିକ କାରବାରର ହିସାବ ରଖୁଥିଲେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ କିଛି ଦିନ ବିତାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ହଠାତ୍‌ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଏବେ ସିବିଆଇ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ।

ଖୋଜା ଚାଲିଛି ଡାଏରୀ
ଏବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଡାଏରୀ ଖୋଜା ଚାଲିଛି । ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ଏକ ଡାଏରୀ ଥିବା କଥା ଦାବି କରଥିଲେ । ଏହି ଡାଏରୀରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ କଥା ଏବଂ ରିୟାଙ୍କ ପରିବାର ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ରିୟାଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ଖୁସୀ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିବା ରିୟା ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ୍‌ରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ହେଲ ଏହି କଥାରେ କେତେ ସତ୍ୟତା ରହିଛି ତାହା ଦେଖିବା କଥା । ତେବେ ଏହି ଡାଏରୀରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ରିୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ୭ ଧାଡି ଲେଖିଥିବା କଥା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏଥିରେ ରିୟାଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ସେ କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା କଥା ଉଲ୍ଲେଖ ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।
ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶେଷ ସିନେମା ଥିଲା ଦିଲ୍‌ ବିଚାରା । ଯାହା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ପାଲ୍ଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ଚିଛୋରେ ସିନେମାରେ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନ କରିବା ପାଇଁ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ମାତ୍ର ରିୟା କହୁଥିବା ଡାଏରୀରେ ସେ ସାତ ଧାଡି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାକ୍ଷର ନାହିଁ । ଏଥିରେ ସେ ବେବୁ, ଲିଲୁ ଏବଂ ସରଜୀଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।
ଏହି ଡାଏରୀରେ ସେ ଲେଖିଥିବା ସାତ ଲାଇନ୍‌

  • ମୁଁ ମୋ ଜୀବନ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • ମୋ ଜୀବନରେ ଲିଲୁ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • ମୋ ଜୀବନରେ ବେବୁ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • – ମୋ ଜୀବନରେ ସାର୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • ମୋ ଜୀବନରେ ମାମ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • – ମୋ ଜୀବନରେ ଥିବା ଦାୟିତ୍ୱ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
  • – ମୋ ଜୀବନରେ ଚାରିପଟେଥିବା ପ୍ରେମ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।

ଏସ୍‌ଆଇଟି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ ପରିସର ଭୁକ୍ତ କରିଛି । ସେମାନ ସମସ୍ତେ ସିବିଆଇର କାମରେ ଆସି ପାରନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା କରିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଏସ୍‌ଆଇଟି ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା । ତେବେ ପାଟନା ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ କରିଥିବା ସମସ୍ତଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ସିବିଆଇର ନଜର ରହିବ ।


ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଡିତ ସମସ୍ତ କାଗଜ ପତ୍ର ପାଟନା ପୁଲିସଠାରୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହାକୁ ଗୋପନୀୟ ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇ ପାରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ତେବେ ସୁଶାନ୍ତ ଡାଏରୀରେ ଲେଖିଥିବା ବେବୁ, ଲିଲୁ ଏବଂ ସରଜୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରିବା ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।