PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ବିଜେଡି ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ରୋଡ୍‌ମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ , ନବୀନ ନିବାସରେ ଷ୍ଟାର୍‌ ପ୍ରଚାରକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): କେଉଁଠି କିଏ ପ୍ରଚାର କରିବ? କାହାର କେଉଁ ଏରିଆରେ ପତିଆରା ଅଛି? କେଉଁ ବର୍ଗଙ୍କୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି କିଏ କହିପାରିବ? ଏମିତି ନାନା ତର୍ଜମା ପରେ ବିଜେଡି ୪୦ ଜଣିଆ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାର ଟିମ୍‌ ପାଇଁ ରୋଡ୍‌ମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରେ ଥିବା କିଛି ନେତାଙ୍କୁ ନବୀନ ନିବାସରୁ ଡାକରା ମିଳିଥିଲା । ରୋଡ୍‌ମ୍ୟାପ୍‌ ପାଇଁ ତୁହାକୁ ତୁହା ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ଓଲିଓଡ୍‌ ଷ୍ଟାର ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ସେ କେଉଁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ, ସେନେଇ ତାଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି । ଏହାବାଦ୍‌ କେତୋଟି ସଭା ଆଉ ରୋଡ୍‌ ସୋ କରିବେ, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।

ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା ସହ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରଚାର କାମରେ ଲଗାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଦଳ । ଏହାବାଦ ମୁନ୍ନା ଖାନ ମଧ୍ୟ ନବୀନ ନିବାସକୁ ସକାଳ ବେଳା ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ପଚ୍ରାର ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ବହୁଳ ଭଦକ୍ର, କଟକ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା଼, ବାଲେଶର୍ୱ, ଜଗତସିଂହପୁର ସହ ତାଙ୍କ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳ ନବରଙ୍ଗପୁରକୁ ପଠାଇବାକୁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ।
ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରେ ଥିବା ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର, ଅରିନ୍ଦମ ଓ କୁନା ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରଣନୀତି କରୁଛି ଦଳ । ତେବେ ଏ ସମସ୍ତଙ୍କ ଛଡା ସବୁଠି କିନ୍ତୁ ପ୍ରଚାରମଙ୍ଗ ନିଜେ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିଁ ଧରିବେ । ସେହିଭଳି ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦଳ କେଉଁଠି କାମରେ ଲଗାଇବ । ତାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଦଳ ବିସ୍ତୃତ ଯୋଜନା କରିଛି ।