‘ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି’ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ, ମିଳିନି ୪ ମାସର ଦରମା

ଅହମ୍ମଦାବାଦ,୧୬।୩: ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ’ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି’ର ସେବାରେ  ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୪ ମାସ ହେବ ଦରମା ମିଳିନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ଏବେ ସେମାନେ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟିସ୍ ଖବର କାଗଜ ’ଦ ଟାଇମ୍ସ’ ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଦୈନିକ ମଜୁରୀ  ଦିଆନଯିବା କାରଣ ପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ସେମାନେ କାମ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଅପଡେଟର ସର୍ଭିସେସ୍ ଲିମିଟେଡ (ୟୁଡିଏସ)  ତାଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରିଥିବା କଥା କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।  ସେଥିପାଇଁ ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନେ  ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଦ୍ଦାର ବହ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ  ପ୍ରତିମା ଚାରିପଟେ ମାନବଶୃଙ୍ଖଳ ତିଆରି ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ମିଳିଛି। ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ, ମାଳି, ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ, ଲିଫ୍ଟମ୍ୟାନ, ଟିକେଟ ଚେକର ଆଦି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦିଆଯାଇନାହିଁ ୪ ହେବ ହେବ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜର ଗୃହନଗରୀ ଗୁଜରାଟରେ ଗତ ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ରେ ଷ୍ଟାଚ୍ୟ ଅଫ୍ ୟୁନିଟିର ଅନାବରଣ କରିଥିଲେ।   ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଦ୍ଦାର ବହ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ୧୮୨ ମିଟର ବା (୬୦୦ ଫୁଟ୍) ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌

ପୁଣିଥରେ ବିବାଦରେ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ମାର୍କଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁ – କହିଲେ , ସେକ୍ସ ମଣିଷର ପ୍ରାକୃତିକ ଇଚ୍ଛା , ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ବଢ଼ୁଛି

ଏହି ସପ୍ତାହରୁ ୟୁରୋପରେ ପ୍ରଥମେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ କରୋନା ଟିକାର ରୋଲିଂ ରିଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ

କୋଟିପତି ଏବଂ ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନେଇଛନ୍ତି ରୁଷ୍‌ର କରୋନା ଟିକା !

ସେନାର ଯବାନ ଖାଇବେ ଲ୍ୟାବ୍‌ର ପରିବା – ବଙ୍କରରେ ତିଆରି ହେବ

ବାସି ମିଠାର ଯୁଗ ଶେଷ- ଏବେ ମିଠା ଦୋକାନାରେ ମିଠା ତିଆରି ଏବଂ ଭଲ ରହିବା ତାରିଖ ଲେଖିବାକୁ ନିୟମ କଲେ FSSAI- ମିଠା ଦୋକାନୀଙ୍କ ବିରୋଧ