PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

‘ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି’ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ, ମିଳିନି ୪ ମାସର ଦରମା

ଅହମ୍ମଦାବାଦ,୧୬।୩: ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ’ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି’ର ସେବାରେ  ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୪ ମାସ ହେବ ଦରମା ମିଳିନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ଏବେ ସେମାନେ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟିସ୍ ଖବର କାଗଜ ’ଦ ଟାଇମ୍ସ’ ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଦୈନିକ ମଜୁରୀ  ଦିଆନଯିବା କାରଣ ପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ସେମାନେ କାମ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଅପଡେଟର ସର୍ଭିସେସ୍ ଲିମିଟେଡ (ୟୁଡିଏସ)  ତାଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରିଥିବା କଥା କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।  ସେଥିପାଇଁ ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନେ  ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଦ୍ଦାର ବହ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ  ପ୍ରତିମା ଚାରିପଟେ ମାନବଶୃଙ୍ଖଳ ତିଆରି ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ମିଳିଛି। ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ, ମାଳି, ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ, ଲିଫ୍ଟମ୍ୟାନ, ଟିକେଟ ଚେକର ଆଦି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦିଆଯାଇନାହିଁ ୪ ହେବ ହେବ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜର ଗୃହନଗରୀ ଗୁଜରାଟରେ ଗତ ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ରେ ଷ୍ଟାଚ୍ୟ ଅଫ୍ ୟୁନିଟିର ଅନାବରଣ କରିଥିଲେ।   ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଦ୍ଦାର ବହ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ୧୮୨ ମିଟର ବା (୬୦୦ ଫୁଟ୍) ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି।