PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିଆଣାରେ ୨୪ମଇ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଖଟ୍ଟର କହିଲେ –ଜନତାଙ୍କ ଦାବି ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ କିମ୍ଵା ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ସମସ୍ତ ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ: ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅବପାତ ରୂପ ନେବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ଅନୁକୂଳ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ସଇଁତଳା : ଜମିବାଡ଼ି କଳହକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଅଟକ
  • ||
  • ପାଟଣାଗଡ଼ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାଶ ସାହୁ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏଁ ଦେଇ ପାରିବେ ଅର୍ଡର, ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ମଦ କିଣିଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଡେଲିଭାରୀ ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ, ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସ ଶେଷକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଜୁନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କମିପାରେ
  • ||
  • କଟକ : ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ !
  • ||

ଏବେ ବି ଆତଙ୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ, ଜୈଶର ଗଡ ବାହାଓ୍ବଲପୁରରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି ବିମାନବନ୍ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୩: ବାଲକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଭୟ ଏବେ ବି ପାକିସ୍ତାନ ମନରୁ ଲିଭିନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିମାନ ସେବା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣିଥରେ ବାହାଓ୍ବଲପୁର, ରହିମ ୟାର ଖାନ୍ ଓ ସିୟାଲକୋଟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।  ପାକିସ୍ତାନ ସିଭିଲ ଆଭିଏସନ୍ ଅଥରିଟି(ସିଏଏ) ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାର ନ୍ୟୁଜ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଡନ୍ ସିଏଏ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଦେଶର ପୂର୍ବ ଭାଗର ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ସେତେବେଳେ ଖୋଲାଯିବ ଯେତେବେଳେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ମିଳିବ।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ବାଲକୋଟରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଜାରି ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ୨୭ ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସିୟାଲକୋଟ, ବହାଓ୍ବଲପୁର ସହିତ ନିଜର ୭ଟି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଗତ ୧୦ ଦିନ ହେବ ବନ୍ଦ କରିକି ରଖିଛି। ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଡଲାର କ୍ଷତି ହେଉଛି। ବହୁ ବିମାନର ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିବା ବେଳେ କିଛି ବିମାନର ଗତି ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସିୟାଲକୋଟ, ରହିମୟାର ଖାନ୍, ସୁକୁର, ସୁକାର୍ଦୁ ଓ ଗିଲଗିତ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡା କହି କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଭିତରୁ ବହୁ ବିମାନବନ୍ଦର ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଚି। ଯଦିଓ କରାଚୀ, ଇସଲାମାବାଦ, ଲାହୋର ଓ ପେଶାଓ୍ବର ଭଳି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ୫ରେ ଖୋଲି ସାରିଛି। ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟରେ ଥିବା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର କ୍ୟାମ୍ପରେ ଥିବା ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର