PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଏବେ ବି ଆତଙ୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ, ଜୈଶର ଗଡ ବାହାଓ୍ବଲପୁରରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି ବିମାନବନ୍ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୩: ବାଲକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଭୟ ଏବେ ବି ପାକିସ୍ତାନ ମନରୁ ଲିଭିନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିମାନ ସେବା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣିଥରେ ବାହାଓ୍ବଲପୁର, ରହିମ ୟାର ଖାନ୍ ଓ ସିୟାଲକୋଟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।  ପାକିସ୍ତାନ ସିଭିଲ ଆଭିଏସନ୍ ଅଥରିଟି(ସିଏଏ) ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାର ନ୍ୟୁଜ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଡନ୍ ସିଏଏ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଦେଶର ପୂର୍ବ ଭାଗର ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ସେତେବେଳେ ଖୋଲାଯିବ ଯେତେବେଳେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ମିଳିବ।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ବାଲକୋଟରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଜାରି ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ୨୭ ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସିୟାଲକୋଟ, ବହାଓ୍ବଲପୁର ସହିତ ନିଜର ୭ଟି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଗତ ୧୦ ଦିନ ହେବ ବନ୍ଦ କରିକି ରଖିଛି। ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଡଲାର କ୍ଷତି ହେଉଛି। ବହୁ ବିମାନର ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିବା ବେଳେ କିଛି ବିମାନର ଗତି ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସିୟାଲକୋଟ, ରହିମୟାର ଖାନ୍, ସୁକୁର, ସୁକାର୍ଦୁ ଓ ଗିଲଗିତ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡା କହି କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଭିତରୁ ବହୁ ବିମାନବନ୍ଦର ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଚି। ଯଦିଓ କରାଚୀ, ଇସଲାମାବାଦ, ଲାହୋର ଓ ପେଶାଓ୍ବର ଭଳି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ୫ରେ ଖୋଲି ସାରିଛି। ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟରେ ଥିବା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର କ୍ୟାମ୍ପରେ ଥିବା ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର