PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଫେସବୁକରେ କରୁଥିଲେ ଅଶୀଳ୍ଲ ଚାଟିଙ୍ଗ: ବାହାଘର ପାଇଁ କହିବାରୁ ଘଟିଲା ଏମିତି କିଛି ଜାଣନ୍ତୁ…

ମୁମ୍ବାଇ ୪/୯:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାଡର ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାହାଘର ନାଁରେ ବ୍ଲାକମେଲ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମା ଓ ଝିଅ ଉଭୟଙ୍କୁ ଇଜ୍ଜତନଗର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସୋମବାରରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟିକ ଅଦାଲତକୁ ପଠାଯାଇଛି।

ରାମପୁର ଗାର୍ଡନ ଅଞ୍ଚଳର ରହୁଥିବା ଅଜୁମ ଖାଁ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେଠାକାର ପୋଲିସ ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଜଣେ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କ୍ୟାଡର ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ନୁଋଲ ହସନ ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ଫେସବୁ୍କରେ ଅଶୀଳ୍ଲ ଚାଟିଙ୍ଗ୍ କରିଥିବା କଥ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ବାହାଘର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ବାହାଘର ହେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାର ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୁଲିସ ଡିଆଇଜି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଦରିଆଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳର ରିକ୍ସା ଚାଳକ ଜାବେଦ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ନୁଋଲ ହସନଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଫେସବୁକ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ଲଗାଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଟିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ଏଥିରୁ ଜଣା ପଡିଥିଲା । ସେ ନିଜ ପୁଅ ନାଁରେ ଫେସବୁକରେ ଫେକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିଲା। ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଚାଟିଂ କରିବା ସହ ସେ ବିବାହର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଇଥିଲା । ପରେ ପ୍ରକୃତ ତଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଯୁବତୀ ଓ ତାଙ୍କ ମାଆ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ରିକ୍ସାଚାଳକ ଜାବେଦଙ୍କ ବଦଳରେ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ନୁଋଲ ହୁସେନଙ୍କୁ ମାଆ ଓ ଝିଅ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ।

ଝିଅ ଆଇନ ଛାତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଆ ବି ଝିଅ ସହ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ସେମାନେ ନଋଲଙ୍କ ପିତା ରମସୁଲ୍‌ ହସନଙ୍କୁ ଧମକାଇବା ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଲିସ ଡିଜିଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ସାମ୍ନାରେ ଆତ୍ମଦାହ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲା ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିବା ପରେ ବି ମାଆ ଓ ଝିଅ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପିତା ରମସୁଲ ଇଜ୍ଜତନଗର ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲ ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ ମେଲ୍‌ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରିବା ବେଳ ଏହି ମାଆ ଝିଅ ପୁଲିସକୁ ଓଲଟା ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ଆପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପୁଲିସ ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣ ସହ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ସୋମବାରରେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଅଦାଲତେର ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର