PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ହୋଟେଲରେ ଚାଲିଥିଲା ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍: ଚଢାଉ ବେଳେ ଶିକ୍ଷକ, ପୋଲିସ ଏବଂ ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ୪୨ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭।୮: ମେରୁଟର ଲାଲକୁର୍ତ୍ତି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଗମପୁଲ ସ୍ଥିତି ଏକ ହୋଟେଲରେ ଭଡାରେ ରୁନ୍ ନେଇ ଚଳାଯାଉଥିବା ଏକ ସେକ୍ସ ରାକେଟର ପର୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ବହୁ ଥାନାର ପୋଲିସ ଗତ ରବିବାର ଏହି ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୪୨ ଜଣ ଯୁବକ-ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହୋଟେଲର ବିଭିନ୍ନ ରୁମରୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇତିଲା। ଗିରଫଙ୍କ ଭିତରେ ପିଏସସିର ସିପାହୀ ଓ ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହିତ ବହୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ରୁମ ଭିତରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ବସ୍ତୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

କେଣ୍ଟ ସିଓ ସଞ୍ଜୀବ ଦେଶଓ୍ବାଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଆଣ୍ଟି ହ୍ୟୁମାନ ଟ୍ରାଫିକିଂ ପୋଲିସ, ସଦର ବଜାର ଓ ଲାଲକୁର୍ତ୍ତୀ ଥାନାର ପୋଲିସ ବେମମପୁଲରେ ଥିବା ହୋଟେଲ ‘ଓସମ’ ଉପରେ ଚଢା କରିଥିଲା। ଚଢାଉ ବେଳେ ସେଠାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଖସି ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ହୋଟେଲର ମାଲିକ ଉମେଶ ଗର୍ଗ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ହୋଟେଲର ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟଙ୍କ ସହିତ କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେଠାରେ ଏକରୁ ଦେଢ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ରୁମ୍ ବୁକ୍ କରାଯାଉଥିଲା। ରିସେପସନରେ କିଛି ଯୁବକ-ଯୁବତୀଙ୍କ ଆଇଡି ମିଳିଛି, ତେବେ କିଛି ଜଣଙ୍କୁ ବିନା ଆଇଡିରେ ରୁମ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ହୋଟେଲରେ ଏହି ଧନ୍ଦା ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲୁଥିଲା। ବେଗମପୁଲ ଭଳି ଜନଗହଳି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ଧନ୍ଦା ଚାଲୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଜଣା ହୋଇ ରହୁଥିଲା।

କବାଡି ବଜାରରେ ଯେବେଠାରୁ ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଏରିଆ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି, ସେବେଠାରୁ ଏହି ହୋଟେଲ ଓ କୋଠିରେ ଦେହ ବେପାର ବଢିଯାଇଛି। ଜାନୁଆରୀରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ୭ମ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। କିନ୍ତୁ ହୋଟେଲରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଏବେ ବଡ ପରିମାଣରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ସହରର ହୋଟେଲ, ହୁକାବାର ଓ ବହୁ ରେସ୍ତୋଁରାରେ ଏଭଳି ଅବୈଧ ଧନ୍ଦା ଚାଲିଥିଲା। ହୁକ୍କାବାରରୁ ନିଶା ଇଞ୍ଜେକସନ୍ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଉଥିଲା। ଏହାପରେ ହାଲକା ନିଶାରେ ଏଠାରେ ଦେହବ୍ୟବସାୟ କରାଯାଉଥିଲା।

ପୋଲିସ  ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଏହି ହୋଟେଲରେ ରୁମ ଅନଲାଇନରେ ବୁକିଂ କରାଯାଉଥିଲା।ଝିଅଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ଗ୍ରାହକ ଆସି ହୋଟେଲରେ ରହୁଥିଲେ। ବିନା ଆଇଡିରେ ଝିଅ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ରହିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉଥିଲା।ବୁକିଂ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନେବା ପରେ ବି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ଏକ ହଜାର କିମ୍ବା ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଉଥିଲା।ହୋଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମନ ପସନ୍ଦର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ସାଧାରଣ ଲୋକ୍ ସେଠାରେ ରହୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲରେ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ଚାଲିଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ କିଚି ସାଧାରଣ ଲୋକ ରହିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର