Success Mantra : ଜୀବନରେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ମନ୍ତ୍ର…

ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଯଥାଶୀଘ୍ର ସଫଳତାର ସିଡ଼ି ଚଢ଼ି ସଫଳତାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ କେବଳ ଭଲ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ନୁହେଁ ଏହି ସଫଳତାର ୫ଟି ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସଫଳତାର ଏହି ୫ ମନ୍ତ୍ର କ’ଣ, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିର ସଫଳତାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସଫଳ କରିପାରିବ ।

୧- ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କାହା ସହିତ ନୁହେଁ ଏକାକୀ ଚାଲନ୍ତୁ :

ଜୀବନ ଆରମ୍ଭରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଏକାକୀ ଚାଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାର ପଥରେ ଆସୁଥିବା ଅସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକରୁ ସେ ଏକାକୀ ଆଗକୁ ବଢ଼ନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ କେବେବି ନିଜ ଜୀବନର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ଯାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଫଳତାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହୋଇଯାଏ ।

୨- ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ :

ଜୀବନରେ ଯେକୌଣସି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ହେଲେ ତାହାର ଏକ ଯୋଜନା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଯେ କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମେ ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିପାରିବ।

୩- ସଫଳତା ରାସ୍ତାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ :

ମାନବ ପ୍ରକୃତି ଏପରି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସଫଳ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଅନେକ ଲୋକ ବିଫଳ ହେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଏପରି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେ ସତର୍କ ଏବଂ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଲୋକଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କର ।

୪- ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅ :

ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସହିତ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ଅଳଙ୍କାର ବହନ କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ କଷ୍ଟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ । ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ କଠିନ ସମୟରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

୫- ନିରନ୍ତର ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ :

ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଅବ୍ରହାମ ଲିଙ୍କନଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ବିଫଳତାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତାଙ୍କ ପରାଜୟରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଅବ୍ରହାମ ଲିଙ୍କନ୍ ହାର ମାନିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ନିରନ୍ତର ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦିନେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହୋଇଥିଲେ। ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ ଜଣେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲ୍ ଆବିଷ୍କାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ସେହି ଭୁଲକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଧିରେ ଧିରେ, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ତ୍ରୁଟି ଯାହା ସଫଳତାର ବାଧାବିଘ୍ନରେ ପରିଣତ ହୁଏ, ତାହା ଦୂର ହୋଇଯିବ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳ ହେବାରେ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ହେଉଛି କି ? ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର , ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ

ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ନଥିଲେ ଆଧାରକାର୍ଡରେ ହୋଇପାରିବନି କିଛି ବି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଏମିତି ସହଜରେ କରନ୍ତୁ ଅପଡେଟ୍

ସପିଂ ମଲ୍‌ର ଟ୍ରାଏଲ୍ ରୁମ୍‌ରେ ଏମିତି ବି ହୁଏ ! ପରିସ୍ରା ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ସହ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ବାହାରେ…

କ୍ରିଷ୍ଟାଲ୍ ବଦଳାଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସଠିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର

ଆଜିଠୁ ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରି ଆରମ୍ଭ, ଏହି ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କରନ୍ତୁ ଘଟ ସ୍ଥାପନା

ମାତ୍ର ୩୦୦ ଟଙ୍କାରେ କାରକୁ ରଖନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷିତ