PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ମାତ୍ର ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିବାରୁ ୯ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କଲା ସାବତ ‘ମା’

ବିହାର ୨/୯ : ବିହାର କଟିହାର ଜିଲ୍ଲାର ବରସୋଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟି ଯାଇଛି।  ସାବତ ମା ଜଣକ ତା ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରିଛି। ଆପଣ କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ତା ଭୁଲ କଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ପିଲାଟି ମାତ୍ର ୧୦୦ଟଙ୍କା  ଚୋରି କରିଥିଲା। ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିବାରୁ ପିଲାଟିକୁ ନିଜ ସାବତ ମା ହାତରେ ଜୀବନ ଦେବାକୁ ପଡିଲା। ରବିବାର ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨୫ ବର୍ଷିୟା ସାବତ ମା କୁ ୯ବର୍ଷର ସାବତ ପୁଅର ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସ ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ବିହାରର କାଟିହାର ଜିଳ୍ଲାର ବରସୋଇର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମୋଦିପୋଖର ଗାଁରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୋଫିଆ ଖାତୁନର ଶହେ ଟଙ୍କା ହଜିଯାଇଥିଲା ପରେ ସେ ସାବତ ପୁଅକୁ ଋପଚାନ୍ଦ୍ରକୁ ଟଙ୍କା ହଜିଯିବା କଥା ପଚାରିବା ପରେ ଋପଚାନ୍ଦ୍ର ମନିପର୍ସରୁ ଟଙ୍କା ଚୋରି କରି ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ମାନିଯାଇଥିଲା ପରେ ସୋଫିଆ ରାଗି ଯାଇ ପ୍ରଥମେ ତଣ୍ଟି ଚିପିବା ପରେ ଛୁରୀରେ ପେଟକୁ ବାରମ୍ବାର ଭୁସି ହତ୍ୟା କରିଥିବା । ଯେତେ ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ମହମ୍ମଦ ୟୁସୁଫ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ପିଲାଟିକୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ  ଦେଖିବାକୁ ପାଇ ତାକୁ ତୁରନ୍ତ ବରସୋଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ପିଲାଟିର ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ତଦନ୍ତ ପରେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଗାଁ ଲୋକେ ସାବତ ମାକୁ ମାଡ ମାରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ପରେ ସାବତ ମା ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ବୟାନ ଦେଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାବତ ମା ବୟାନ ଅନୁସାରେ ସେ ୯ବର୍ଷର ସାବତ ପୁଅ ଋପଚାନ୍ଦ୍ରକୁ ଟଙ୍କା ଚୋରି ନକରିବାକୁ ବାରଣ କରି ଆସୁଥିଲା । ଏହାସହ ତାର ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ତାକୁ ତାଗିଦ କଲାବେଳେ ପିଲାଟି ସୋଫିଆକୁ ଲୁହା ରଡରେ ମାଡ ମାରିବା ସହ ଅସଭ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ସୋଫିଆ ରାଗି ଯାଇ ତା ତଣ୍ଟି ଚିପିବା ସହ ପେଟରେ ଛୁରି ଭୁସି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାଇଛି।

ବରସୋଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପଂକଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘଟଣାର ସତ୍ଯ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପିଲାଟିର ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ କାଟହାର ଜିଲ୍ଳା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଛି। ମହମ୍ମଦ ୟୁସୁଫ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଭାବେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ପରେ ସୋଫିଆକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ପୁଲିସ୍ ଜଣାଇଛି ।