PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଆମେରିକାରେ ପଢୁଥିବା ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀ ସୁଦୀକ୍ଷାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ : ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ୨ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ପିଛା କରୁଥିଲେ

bhaskar.com

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୧୧।୮ : ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଦାଦ୍ରିର ବାଦଲପୁର କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଡେରିସ୍କନର ଗାଁର ଜଣେ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  ସୋମବାର ବୁଲନ୍ଦସହରର ଔରଙ୍ଗାବାଦ ନିକଟରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ସୁଦୀକ୍ଷା ଭାଟି (୧୯) ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ସହ ଏକ ବାଇକରେ ଯାଉଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ କିଛି ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପିଛା କରିବା ସହିତ ତାଙ୍କ ଆଗ ପଛରେ ବୁଲୁଥିଲେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସୁଦୀକ୍ଷାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ପାସ୍‌ କରିବା ସହିତ ଯୁବକମାନେ ବୁଲେଟ୍‌ ଚଲାଇବାବେଳେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ମାରୁଥିଲେ।। ବାଇକ୍ରେ ବୁଲୁଥିଲେ ଏବଂ ସୁଦିକଶାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ୍ ବୁଲେଟରେ ଥିବା ଯୁବକମାନେ ନିଜ ବାଇକରେ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ବୁଲେଟ୍ ଧକ୍କାରେ ସୁଦୀକ୍ଷାଙ୍କ ବାଇକ୍ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ସୁଦୀକ୍ଷା ଏଥିରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସୁଦୀକ୍ଷାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସୁଦୀକ୍ଷା ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ନଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ସୁଦୀକ୍ଷା ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିଥାନ୍ତେ ତେବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିପାରିଥାନ୍ତା। ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଦିଆଯାଇଛି। ସୁଦୀକ୍ଷର ଆମେରିକାରେ ବିବିଏ ପଢୁଥିଲେ । ଦେଶର ଟପ୍ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ତାଙ୍କୁ ଆମେରିକାରେ ପାଠ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ୩.୮୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ସ୍କଲାରଶିପ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେ ଆମେରିକାରେ ସ୍କଲାରଶିପରେ ବବସନରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିଲେ। ନିକଟରେ ସେ ଘରକୁ ଛୁଟିରେ ଆସିଥିଲେ। ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ସମୟରେ ସୁଦୀକ୍ଷା ନିଜ ଦାଦାଙ୍କ ସହ ବାଇକରେ ନିଜ ମାମୁଁ ଘର ଔରଙ୍ଗାବାଦକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର