PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରୋନକୁ ମାରି ଖସାଇଲା ସୁଖୋଇ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି । ତେବେ ତାକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଇଛି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା । ସକାଳ ୧୧ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ଏକ ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରୋନ୍ ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ତାକୁ ମାରି ଖସାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରୋନ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ଥିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବର୍ଡର ପାଖ ସୀମାରେ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ସୁଖୋଇ 30MKI  ତାକୁ ମାରି ଖସାଇ ଦେଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ହରକତରୁ ସଫା ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଶାନ୍ତିର କଥା କହୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରକୃତରେ ନାଟକ କରୁଛି । ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ଦେଶ ଶାନ୍ତି ଓ ସଦଭାବ ଜରିଆରେ ଆଗକୁ ବଢିବା ଉଚିତ୍ । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଭଳି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ଲଗାତାର ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ ଅସ୍ତ୍ର ବିରତି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରାଯାଉଛି ସେଥିରୁ ସଫା ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର କଥା ଓ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ଫରକ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର