PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଟାଇମ୍ସ ହେଲ୍‌ଥ ସର୍ଭେ: ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା

source:www.telegraphindia.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ (ଡିମ୍‌ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭର୍ସିଟି) ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ଓ ପ୍ରସୂତି, ପେଟ ଓ ଯକୃତ,ୟୁରୋଲୋଜି, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ଓ ଏମରଜେନ୍ସି ଆଣ୍ଡ ଟ୍ରମାକେୟାର ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଭଲ । ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଛରେ ପକାଇ ସମ୍‌ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛି । ସର୍ଭେରେ ସମ୍‌ର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏ ୫ ବିଭାଗରେ ଯେଉଁ ମାନର ଚିକିତ୍ସା ମିଳୁଛି । ସମ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସା ତାହାଠୁ ଭଲ । ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ ଏମିତି ର‌୍ୟାଙ୍କ ଦେଇଛି ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ । କର୍କଟ, ହୃଦ୍‌ ବିଭାଗ ଓ ଶିଶୁ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
୯ଟି ବିଭାଗକୁ ନେଇ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଓ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇ ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ଜାତୀୟ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଓ ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ତିନୋଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିିଂରେ ସମ୍‌ର ୬ଟି ବିଭାଗ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ତାଲିକା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଜାତୀୟସ୍ତରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨୦ ଟି ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ବିଭାଗ ରହିଛି । ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ୧୪ ତମ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ବିଭାଗ ୧୭ ତମ ଓ ୟୁରୋଲୋଜି ବିଭାଗ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିଂରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ତୃତୀୟ,କର୍କଟ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ, ପେଟ ଓ ଯକୃତ ଓ ଟ୍ରମା କେୟାର ବିଭାଗକୁ ୪ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ଏହି ସଫଳତା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ଆଗକୁ ଭଲ କାମ କରିବା ସହ ନୂଆ ନୂଆ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଦେବାକୁ ସମ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।