PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଟାଇମ୍ସ ହେଲ୍‌ଥ ସର୍ଭେ: ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା

source:www.telegraphindia.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ (ଡିମ୍‌ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭର୍ସିଟି) ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ଓ ପ୍ରସୂତି, ପେଟ ଓ ଯକୃତ,ୟୁରୋଲୋଜି, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ଓ ଏମରଜେନ୍ସି ଆଣ୍ଡ ଟ୍ରମାକେୟାର ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଭଲ । ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଛରେ ପକାଇ ସମ୍‌ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛି । ସର୍ଭେରେ ସମ୍‌ର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏ ୫ ବିଭାଗରେ ଯେଉଁ ମାନର ଚିକିତ୍ସା ମିଳୁଛି । ସମ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସା ତାହାଠୁ ଭଲ । ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ ଏମିତି ର‌୍ୟାଙ୍କ ଦେଇଛି ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ । କର୍କଟ, ହୃଦ୍‌ ବିଭାଗ ଓ ଶିଶୁ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
୯ଟି ବିଭାଗକୁ ନେଇ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଓ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇ ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ଜାତୀୟ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଓ ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ତିନୋଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିିଂରେ ସମ୍‌ର ୬ଟି ବିଭାଗ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ତାଲିକା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଜାତୀୟସ୍ତରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨୦ ଟି ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ବିଭାଗ ରହିଛି । ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ୧୪ ତମ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ବିଭାଗ ୧୭ ତମ ଓ ୟୁରୋଲୋଜି ବିଭାଗ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିଂରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ତୃତୀୟ,କର୍କଟ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ, ପେଟ ଓ ଯକୃତ ଓ ଟ୍ରମା କେୟାର ବିଭାଗକୁ ୪ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ଏହି ସଫଳତା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ଆଗକୁ ଭଲ କାମ କରିବା ସହ ନୂଆ ନୂଆ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଦେବାକୁ ସମ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।