PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଟାଇମ୍ସ ହେଲ୍‌ଥ ସର୍ଭେ: ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା

source:www.telegraphindia.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ (ଡିମ୍‌ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭର୍ସିଟି) ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ଓ ପ୍ରସୂତି, ପେଟ ଓ ଯକୃତ,ୟୁରୋଲୋଜି, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ଓ ଏମରଜେନ୍ସି ଆଣ୍ଡ ଟ୍ରମାକେୟାର ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଭଲ । ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଛରେ ପକାଇ ସମ୍‌ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛି । ସର୍ଭେରେ ସମ୍‌ର ୫ ବିଭାଗକୁ ୧ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ବଡ଼ କର୍ପୋରେଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏ ୫ ବିଭାଗରେ ଯେଉଁ ମାନର ଚିକିତ୍ସା ମିଳୁଛି । ସମ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସା ତାହାଠୁ ଭଲ । ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ ଏମିତି ର‌୍ୟାଙ୍କ ଦେଇଛି ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ । କର୍କଟ, ହୃଦ୍‌ ବିଭାଗ ଓ ଶିଶୁ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
୯ଟି ବିଭାଗକୁ ନେଇ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଓ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇ ଟାଇମ୍ସ ହେଲଥ୍‌ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ଜାତୀୟ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଓ ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ତିନୋଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିିଂରେ ସମ୍‌ର ୬ଟି ବିଭାଗ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ତାଲିକା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଜାତୀୟସ୍ତରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨୦ ଟି ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ବିଭାଗ ରହିଛି । ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ୧୪ ତମ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ବିଭାଗ ୧୭ ତମ ଓ ୟୁରୋଲୋଜି ବିଭାଗ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ର‌୍ୟାଙ୍କିଂରେ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ତୃତୀୟ,କର୍କଟ, ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ, ପେଟ ଓ ଯକୃତ ଓ ଟ୍ରମା କେୟାର ବିଭାଗକୁ ୪ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି ।
ଏହି ସଫଳତା ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ଆଗକୁ ଭଲ କାମ କରିବା ସହ ନୂଆ ନୂଆ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଦେବାକୁ ସମ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।