PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରେ ସମର୍‌ ତାଲିମ ନେବେ ସୋଆ ଛାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଢେଙ୍କାନାଳ, ୧୪ା୪(ବ୍ୟୁରୋ, ଆପ୍ର): ସୋଆ(ଡିମ୍‌ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି)ର ଏଲଏଲଏମ୍‌ ଛାତ୍ରୀ ଶୁଭଲକ୍ଷ୍ମୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜାତିସଂଘର ସମର ଷ୍ଟଡି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶୁଭଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହ ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀ ଆଦ୍ୟାଶା ନନ୍ଦ ଓ ଇଣ୍ଡିଆନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ଟୁରିଜିମ ଆଣ୍ଡ ଟ୍ରାଭେଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଛାତ୍ର ଫାକ୍ସ ସାହୁ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ଢେଙ୍କାନାଳରେ । ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍‌ ମାସ ୩ରୁ ୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିବ ।
ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଉଫୁନା ସହଯୋଗରେ ସେମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାପରେ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଚଳିତ ମାସ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ସେଟନ୍‌ ହଲ୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଡିନ୍‌ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କଟ୍‌ନି ବି ସ୍ମିଥ୍‌ ଶୁଭେଚ୍ଛା ସହ ଚିଠି ଲେଖି ଏ ସଂପର୍କରେ ଅବଗତ କରିଛନ୍ତି । ଅଶୋକ କୁମାର ନନ୍ଦଙ୍କ ଝିଅ ଆଦ୍ୟାଶା ନନ୍ଦ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଇଂରାଜୀ ଅନର୍ସ ପଢୁଥିଲାବେଳେ ସେ ଓଡିଶା ଓ ଓଡିଶା ବାହାରର ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଡେଲ୍‌ ୟୁଏନ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନା କରି ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ମନୋଜ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ କନ୍ୟା ଶୁଭଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ସୋଆ)ରେ ଏଲ୍‌ଏଲ୍‌ଏମ୍‌ ଛାତ୍ରୀ । କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ଫ୍ୟାକ୍ସ ସାହୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧିନରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଟ୍ୟୁରିଜିମ୍‌ ଆଣ୍ଡା ଟ୍ରାଭେଲ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ୍‌ର ଶେଷବର୍ଷର ଛାତ୍ର । ସେ ଜଣେ ଫୁଟବଲ, ଟେନିସ୍‌ର ଜାତୀୟସ୍ତରର ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଥିବା ଏହି ତାଲିମ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଖ୍ୟାତି ସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ବାସ୍ତବରେ କିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ସେ ବିଷୟରେ ତାଲିମ୍‌ ଦେବେ । ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ସମ୍ପର୍କ, ରାଜନୈତିକ ବିଜ୍ଞାନ ଓ କୂଟନୀତି ତଥା ଦେଶ ଦେଶ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ଆଦି ବିଷୟରେ ସେମାନେ ତାଲିମ୍‌ ପାଇବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର