PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ବାୟୋପିକ ଫିଲ୍ମକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୪: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନି ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମ ‘ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି’କୁ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି ସବୁଜ ସଙ୍କେତ।  କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ କାରଣୁ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧିର କୌଣସି ପ୍ରକାର ଉଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ, ଏହା ଦେଖିବା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ କାମ। ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ କରିବା ଦ୍ବାରା ନିରପେକ୍ଷ ଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ। ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଏବେ ଫିଲ୍ମକୁ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମିଳିନାହିଁ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଙ୍ଘଭି କହିଥିଲେ, ଫିଲ୍ମର ଗୀତ ଓ ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ୍ ହୋଇସାରିଛି। ମୋଦି ବିଜେପିର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ। ଏଥିରେ ମୋଦିଙ୍କର ଗୁଣଗାନ ହୋଇଛି। ଟ୍ରେଲରରେ ‘ଚାୟ ପେ ଚର୍ଚ୍ଚା’ ଭଳି କଥା ରହିଛି। ‘ମା ମୁଁ ସନ୍ୟାସୀ ହୋଇ ଦେଶର ସେବା କରିବାକୁ ଚାହେଁ’ ଓ ‘ଫକିର ଭଳି ଗୁଣ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ’ ଆଦି ମହିମାମଣ୍ଡନ କରୁଥିବା ବାର୍ତ୍ତା ରହିଛି ଏଥିରେ। ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେବା କଥା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଯାହାଫଳରେ ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ହାଣ୍ଡେଲରୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଇଣ୍ଡୋର୍ସ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ସିଙ୍ଘଭି ବିଚାରପତିଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଏହାର ଟ୍ରେଲର ଲାପଟପରେ  ଦେଖିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏନେଇ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଆମକୁ କିଛି ଦେଖିବାର ନାହିଁ।

ଏହାପରେ ସିଙ୍ଘଭି କହିଥିଲେ ଫିଲ୍ମର ଲୋକେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମନିଷ କୁମାର, ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ, ସୁରେଶ ଓବରାୟ ଓ ବିବେକ ଓବରାୟଙ୍କ ବିଜେପି, କେନ୍ଦ୍ର ଓ ଗୁଜରାଟ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। କୋର୍ଟ ଏନେଇ ସିଙ୍ଘଭିଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିନା କାରଣରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି।ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାତା ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ ୧୨ ଅପ୍ରେଲରେ ଏହାକୁ ରିଲିଜ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ରିଲିଜ୍ ଡେଟ୍  ୫ ଅପ୍ରେଲରେ କରିଦେଇତିଲେ। ଳୋକସଭା ନିର୍ବାଚନୁ ଦେଖି କିଛି ଲୋକ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହା ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେବା ପରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ୧୨ରେ  ରିଲିଜ୍ ହେବ।