କାଶ୍ମୀରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ କାଶ୍କୀରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ୧୧ଟି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଅନ୍ୟନ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ଲଘୁଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟନାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁ​‌ଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ୧୧ଟି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ଡିଜିପି ଓ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ହତ୍ୟା ମାମଲା ନିମନ୍ତେ ପୂର୍ବରୁ ନିଯୁକ୍ତି ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀମାନେ ପୁଳଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ କାଶ୍ମୀରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣ କଥା ବୁଝାବୁଝି କରିବେ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ରଞ୍ଜନ ଗୋଗାଇ ଏବଂ ବିଚାରପତି ଏଲଏନ୍ ରାଓ ଏବଂ ସଞ୍ଜିବ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ଆଡଭୋକେଟ୍ କଲିନ ଗସସାଲଭିସ କରିଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟିପାତ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ନିରାପତ୍ତା ସହ ସଂଶ୍ଲିଷ୍ଟ ଥିବାରୁ ଆବେଦନର ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣି କରାଯାଉ ବୋଲି ସେ ଲେଖିଥିଲେ। ପଟିସନର ତାରିକ୍ ଆଜୀବନ ତରଫରୁ ଗନ୍ସାସାଳଭିସ୍ ଆବେଦନ ଫାଇଲ କରିଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଦୁର୍ଗା ବେଶରେ ନୁସରତ୍‌ ଜାହାଁ, ମିଳିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ

ଟିକା ଉତ୍ପାଦନ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ ସେରମ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌, ଭାରତ ସମେତ ଅନ୍ୟଦେଶକୁ ମିଳିବ ୨୦ କୋଟି ଟିକା

କରୋନାରୁ ମିଳୁଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ବସ୍ତି,ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ଲାଗୁଛି ବ୍ରେକ୍‌…

ହାଥରସ୍ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ- ଅଧା ରାତିରେ ଆମକୁ ଘର ଭିତରେ ବନ୍ଦ କରି ଝିଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲା ପୋଲିସ

ଆଜି ବାବ୍ରି ମାମଲାର ରାୟ

‘ଜିସିଟିସି ଉର୍ଜ୍ଜା ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ମିଳନୀ-୨୦୨୦’ରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଉଦ୍‌ବୋଧନ,ଉର୍ଜ୍ଜା ସୁରକ୍ଷା ସ୍ଥାପତ୍ୟ ବିକାଶରେ ‘ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ’ର ଭୂମିକା ରହିବ