PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ହୋଲି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ ବିବାଦରେ ‘ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ’, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୟକଟ୍ ଅପିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୩: ହୋଲି କେ ଦିନ ଦିଲ୍ ମିଲ୍ ଜାତେ, ରଙ୍ଗୋ ମେ ରଙ୍ଗ ମିଲ୍ ଜାତେ…   ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଶୋଲେର ,ଏହି ଗୀତ ହୋଲିରେ ଭାଇଚାରାର ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଏଭଳି ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଓ୍ବାଶିଂ ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ’ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ’ ପକ୍ଷରୁ ଦେବାର ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଏବେ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି। ’ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ’ର ନୂଆ ବିଜ୍ଞାପନରେ ​  ଏକ ହିନ୍ଦୁ ଝିଅ ଓ ଏକ ମୁସଲିମ୍ ପୁଅକୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ପ୍ରାୟ ୧ ମିନିଟର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି  ହିନ୍ଦୁ ଝିଅଟିଏ ନିଜର ଘର ପାଖାପାଖି ଧଳାରଙ୍ଗର ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ସାଇକେଲରେ ବୁଲୁଛି ଓ ତାକୁ ସବୁ ସାଙ୍ଗ ପିଲାମାନେ ଘରର ବାଲକୋନି ଉପରୁ ରଙ୍ଗ ପକାଉଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଉଛି। ଏହାପରେ ଝିଅଟି ନିଜର ଏକ ମୁସଲିମ ସାଙ୍ଗର ଘର ବାହାରେ ପହଁଞ୍ଚି କହେ ସବୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି, କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ। ଏହାପରେ ମୁସଲିମ୍ ପୁଅଟିକୁ ସାଇକେଲରେ ମସଜିଦ୍ ବାହାରେ ଛାଡିଦିଏ। ଅଳ୍ପ ହସି ଦେଇ ପୁଅଟି ନମାଜ ପଢିବାକୁ ଯାଉଛି କହି ଚାଲିଯାଏ। ସିଢି ଚଢିବା ବେଳେ ଝିଅଟି କହେ ପରେ ରଙ୍ଗ ପଡିବ।

source: https://www.india.com

ତେବେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ଆସିବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ଲୋକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମତରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଜରିଆରେ କମ୍ପାନୀ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଗତ ୨୭ ଫେବୃଆରୀରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୭,୩୭,୮୦୦ ଜଣ ଦେଖିସାରିଛନ୍ତି। ତେବେ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ଓ ବିବାଦୀୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଗତ କାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ # ବୟକଟ୍ ସର୍ଫଏକ୍ସେଲ ଟ୍ବିଟରରେ ଟପ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବାରେ ଲାଗିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର