PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ ବଦଳରେ ମାଇକ୍ରୋସପ୍ଟ ଏକ୍ସେଲକୁ ବିରୋଧ ,ଟ୍ବିଟ୍ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୩: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଜିକାଲି ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲକୁ ବୟକଟ କରିବା ନେଇ କ୍ୟାମ୍ପେନ ଚାଲିଛି। ଭାଇଚାରା ବାର୍ତ୍ତା ବହୁନ କରିବା ଉଦେଶ୍ୟରେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ କାରଣରୁ ଲୋକେ ତାକୁ ବୟନକଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ​‌ସେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନର ଅଭିଯୋଗକୁ କମ୍ପାନୀର  ମାଲିକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚାଇବାକୁ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଗୁଗୁଲ ପ୍ଳେ ଷ୍ଟୋରରେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଏକ୍ସେଲର ଆପକୁ ୧ ଷ୍ଟାର ରେଟିଂ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି ବୟକଟ୍ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ, ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ଅଟେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଯାଇକି ବ୍ୟବସାୟ କର।

ଏବେ ପ୍ଳେ ଷ୍ଟୋରରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ରିଭ୍ୟୁକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ହସିବାର ଖୋରାକ ମିଳିଯାଇଛି। ସେମାନେ ଏହାର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଟ୍ ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ପ୍ରାୟ ୧ ମିନିଟର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି  ହିନ୍ଦୁ ଝିଅଟିଏ ନିଜର ଘର ପାଖାପାଖି ଧଳାରଙ୍ଗର ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ସାଇକେଲରେ ବୁଲୁଛି ଓ ତାକୁ ସବୁ ସାଙ୍ଗ ପିଲାମାନେ ଘରର ବାଲକୋନି ଉପରୁ ରଙ୍ଗ ପକାଉଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଉଛି। ଏହାପରେ ଝିଅଟି ନିଜର ଏକ ମୁସଲିମ ସାଙ୍ଗର ଘର ବାହାରେ ପହଁଞ୍ଚି କହେ ସବୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି, କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ। ଏହାପରେ ମୁସଲିମ୍ ପୁଅଟିକୁ ସାଇକେଲରେ ମସଜିଦ୍ ବାହାରେ ଛାଡିଦିଏ। ଅଳ୍ପ ହସି ଦେଇ ପୁଅଟି ନମାଜ ପଢିବାକୁ ଯାଉଛି କହି ଚାଲିଯାଏ। ସିଢି ଚଢିବା ବେଳେ ଝିଅଟି କହେ ପରେ ରଙ୍ଗ ପଡିବ।

ତେବେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ଆସିବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ଲୋକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମତରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଜରିଆରେ କମ୍ପାନୀ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଗତ ୨୭ ଫେବୃଆରୀରେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଲୋକେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ ଓ ମାଇକ୍ରୋ ସଫ୍ଟ ଏକ୍ସେଲ ଭିତରେ ପ୍ରାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝି ନପାରି ବିରୋଧ କରିବା ନିହାତି ପକ୍ଷେ ହାସ୍ୟସ୍ପଦ କଥା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର