PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ ବଦଳରେ ମାଇକ୍ରୋସପ୍ଟ ଏକ୍ସେଲକୁ ବିରୋଧ ,ଟ୍ବିଟ୍ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୩: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଜିକାଲି ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲକୁ ବୟକଟ କରିବା ନେଇ କ୍ୟାମ୍ପେନ ଚାଲିଛି। ଭାଇଚାରା ବାର୍ତ୍ତା ବହୁନ କରିବା ଉଦେଶ୍ୟରେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ କାରଣରୁ ଲୋକେ ତାକୁ ବୟନକଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ​‌ସେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନର ଅଭିଯୋଗକୁ କମ୍ପାନୀର  ମାଲିକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚାଇବାକୁ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଗୁଗୁଲ ପ୍ଳେ ଷ୍ଟୋରରେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଏକ୍ସେଲର ଆପକୁ ୧ ଷ୍ଟାର ରେଟିଂ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି ବୟକଟ୍ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ, ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ଅଟେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଯାଇକି ବ୍ୟବସାୟ କର।

ଏବେ ପ୍ଳେ ଷ୍ଟୋରରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ରିଭ୍ୟୁକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ହସିବାର ଖୋରାକ ମିଳିଯାଇଛି। ସେମାନେ ଏହାର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଟ୍ ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ପ୍ରାୟ ୧ ମିନିଟର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି  ହିନ୍ଦୁ ଝିଅଟିଏ ନିଜର ଘର ପାଖାପାଖି ଧଳାରଙ୍ଗର ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ସାଇକେଲରେ ବୁଲୁଛି ଓ ତାକୁ ସବୁ ସାଙ୍ଗ ପିଲାମାନେ ଘରର ବାଲକୋନି ଉପରୁ ରଙ୍ଗ ପକାଉଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଉଛି। ଏହାପରେ ଝିଅଟି ନିଜର ଏକ ମୁସଲିମ ସାଙ୍ଗର ଘର ବାହାରେ ପହଁଞ୍ଚି କହେ ସବୁ ରଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି, କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ। ଏହାପରେ ମୁସଲିମ୍ ପୁଅଟିକୁ ସାଇକେଲରେ ମସଜିଦ୍ ବାହାରେ ଛାଡିଦିଏ। ଅଳ୍ପ ହସି ଦେଇ ପୁଅଟି ନମାଜ ପଢିବାକୁ ଯାଉଛି କହି ଚାଲିଯାଏ। ସିଢି ଚଢିବା ବେଳେ ଝିଅଟି କହେ ପରେ ରଙ୍ଗ ପଡିବ।

ତେବେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ଆସିବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ଲୋକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମତରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଜରିଆରେ କମ୍ପାନୀ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଗତ ୨୭ ଫେବୃଆରୀରେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଲୋକେ ସର୍ଫ ଏକ୍ସେଲ ଓ ମାଇକ୍ରୋ ସଫ୍ଟ ଏକ୍ସେଲ ଭିତରେ ପ୍ରାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝି ନପାରି ବିରୋଧ କରିବା ନିହାତି ପକ୍ଷେ ହାସ୍ୟସ୍ପଦ କଥା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର