PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ୨୫ ଥର ଫୋନ୍ କରି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ୍ କରିଥିଲେ ରିୟା, ଭଉଣୀଙ୍କ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ଦେଉନଥିଲେ

https://www.dkoding.in/

ମୁମ୍ବାଇ,୬।୮: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସୁଚି। ଏହି କେସ୍ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ନଜର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି। ଏବେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ କଲ୍ ଡିଟେଲ୍ସର ମଧ୍ୟ ଖୁଲାସା ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କଲ୍ ଡିଟେଲକ୍ସକୁ ଯଦି ଦେଖିବା ତେବେ ସୁଶାନ୍ତ ୨୦ ରୁ ୨୪ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ ଭିତରେ ନିଜର ଭଉଣୀ ରାଣୀଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଚଣ୍ଡୀଗଡ ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ରିୟା ୫ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୨୫ ଟି କଲ୍ କରିଥିଲେ।

ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ, ସୁଶାନ୍ତ ନଭେମ୍ବରରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ କଲ୍ କରିଥିଲେ ଓ ଚଣ୍ଡୀଗଡ ଯିବା ପାଇଁ ନିଜର ୩ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ଟିକେଟ୍ ବୁକ କରିଥିଲେ। ତେବେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ୍ କରିଥିଲେ ଓ ରହିବାକୁ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଡିସେମ୍ବରରେ ସୁଶାନ୍ତ ନୂଆ ନମ୍ବରରୁ କଲ୍ କରି ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ କହିଥିଲେ, ରିୟା ଓ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ପଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ ମେଣ୍ଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ସବୁକିଛି ଶେଷ କରି ହିମାଚଳରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

ଏହାପରେ ସେ ଗାଡିରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସେ ଗାଡି ନିଜେ ଚଲାଇଥିଲେ, କାରଣ ଗୁଲ ଔଷଧ ନେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କ୍ଲୋଷ୍ଟେ୍ରାଫୋବିୟାର ଅଭିଯୋଗ ରହିଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତ ନିଜେ ଡ୍ରାଇଭ କରି ଚଣ୍ଡୀଗଡ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ ଓ ସେଠାରେ ୨ ଦିନ ରହିଥିଲେ। ଏହା ଭିତରେ ରିୟାଙ୍କୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଠାନୀ ସୁଶାନ୍ତ ଆସିବା ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ରିୟା ତାଙ୍କୁ ଫେରିବାକୁ ବ୍ଲାକମେଲ୍ କରିଥିଲେ ଓ ୩-୪ ଦିନରେ ୨୫ ଥର କଲ୍ କରିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ୧୪ ଜୁନ ୨୦୨୦ରେ ହୋଇଥିଲା। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାରେ ଥିବା ନିଜର ବାସଭବନରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବାର କୁହାଯାଉଛି। ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ, ସୁଶାନ୍ତ ଡିପ୍ରେସନର ଶିକାର ଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଏତେ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ କାହିଁକି ନେଲେ, ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜଣାପଡିନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ବଲିଉଡରେ ନେପୋଟିଜିମ୍ ଓ ଗ୍ରୁପିଜିମ୍ ପାଇଁ କୁହାଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା କେକେ ସିଂ ତାଙ୍କର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ପରେ ଏହା ନୂତନ ଦିଗ ନେଇଛି। ଏବେ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲା ତଦନ୍ତ କରିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର