PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବାଇକ୍ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ ଗିରଫ, ୫ ବାଇକ ଜବତ…
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ଓ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ବଢିଲା କୋଏଲ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର, ଖୋଲିଲା ମନ୍ଦିରା ଡ୍ୟାମର ତିନି ଗେଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି କୁଳପତି ସମ୍ମିଳନୀ, ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ପାଠପଢ଼ା ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆଜି ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ, ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସବୁ ଶକ୍ତି ଖଟାଇବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ରସଗୋଲା ଦେଇ ମାନଭଞ୍ଜନ କରିବେ ନିଳାଦ୍ରୀନାଥ
  • ||
  • ଗଜପତି: ACF ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, DFO ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ବେହେରାଙ୍କୁ ଜେରା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : କୁତ୍ରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଞ୍ଚରା ବଜାରପଡାରେ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୯୧୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜ ଅଧିନ ଖୁଣ୍ଟାପଡା ପଞ୍ଚାୟତର କୁଲାଡେରା ଗାଁରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଉପଦ୍ରବ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗି ୧୦ ବସ୍ତା ଧାନ ଓ ୮୦ କେଜି ଚାଉଳ ନଷ୍ଟ କଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଲଘୁଚାପ ଆଣିଲା ବଡ଼ ବର୍ଷା, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ, ରତ୍ନସିଂହାସନକୁ ଫେରିବେ ମହାବାହୁ, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପହଣ୍ଡି
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ସିନାପାଲି ଥାନା ପାଟଦର୍ହା ରିଜର୍ଭ ଫରେଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||

ସିବିଆଇ ନା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ? ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୮ : ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପାଟନାରେ ରହୁଥିବା ଏଫଆଇଆର ମୁମ୍ବାଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଗତ ଶୁଣାଣିରେ କେନ୍ଦ୍ର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ, ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସୁପାରିଶକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତକୁ ବିରୋଧ କରିଛି। କିଏ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଏଥି ସହିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସୋମବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ରାଜୈତିକ ଏଜେଣ୍ଡାରେ ପରିଣତ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ରିୟା ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ‘ତିଳରୁ ତାଳ’ କରାଯାଉଛି। ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଧାରାଟି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେଉଛି ଯାହା ତାଙ୍କ ଅପାର ଉଦାସୀନତା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ଅଧିକାରକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛି । ସେ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ କୌଣସି ଭୁଲ୍ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲା।

ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ ରିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏହି ମାମଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ) ରେ ଦାଖଲ କରନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଏହାର କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ସିବିଆଇ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରେ, ତା’ହେଲେ ଏହାର ଅଧିକାର ପାଟନାରେ ନୁହେଁ ବରଂ ମୁମ୍ବାଇର କୋର୍ଟରେ ହେବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର