PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ରିୟା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପରେ ଆଜି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମିତୁ ସିଂଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିବ ଇଡି

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୮ : ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଇଡି ଏବଂ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। ସୋମବାର ଦିନ ଇଡି ରିୟା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ବାପାଙ୍କୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ଜେରା କରିଥିଲେ। ଆଜି ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଣାଣି ହେବ। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ (ବିହାରରୁ ମୁମ୍ବାଇ ମାମଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା) ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଏଥିରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଯିବ କି ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ସିବିଆଇ କରିବ  କିମ୍ବା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିହାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା ଦେଇଥିବା ଉତ୍ତର ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମାମଲାରେ ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ପରେ ଇଡି ଅଭିନେତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଆଜି ଜେରା କରିବ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମିତୁ ସିଂହ ଆଜି ଇଡିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନିଜ ବୟାନ ଦେବେ। ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଇଡି ଏହାର ଦୃଢ଼ତାକୁ କଡାକଡି କରୁଛି ।ଏବେ ଇଡି ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବ। ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଟଙ୍କା ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ରିୟା ଏବଂ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ପାଇପାରିବେ । ଏହି ମାମଲାରେ ଇଡି ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚୁରା କରିସାରିଛି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ୨୦୧୯ରେ ରିୟାଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରିୟାଙ୍କୁ ଲେଖିଥିଲେ କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଇଦେବା ପାଇଁ। ଏହି ମେସେଜ୍‌ ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖର। ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଲେଖିଛନ୍ତି – ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା, ତେବେ ଆପଣ କାହିଁକି କଥା ହେଲେ ନାହିଁ? ପ୍ରକୃତରେ ହୋଇଛି କଣ ? ଯଦି ତାଙ୍କର ତା’ର ବନ୍ଧୁ ହୋଇ ତାର ଯତ୍ନ ନେଉଛ ଏବଂ ତାର ଚିକିତ୍ସା ବି କରୁଛ, ତେବେ ମୋର ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ମୋ ପାଖରେ ମଧ୍ୟରେ ଥାଉ। ତେଣୁ କଲ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମୋତେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପୁଅର ବିଜନେସ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ହ୍ବାଟସଅପ୍‌ କରିଥିଲେ।ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ମୁଁ ଜାଣେ ତୁମେ ସୁଶାନଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖୁଛ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ସୁଶାନ୍ତ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲି ସେ କହୁଥିଲା କି ସେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛି ବୋଲି। ଏବେ ତୁମେ ଭାବ ଜଣେ ପିତାକୁ କେତେ ଚିନ୍ତା ହେଉଥିବ। ଏଥିପାଇଁ ତୁମ ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି।  ତୁମେ ଯଦି କଥା ନ ହୋଇପାରୁଛି ତାହେଲେ ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବି ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତିଙ୍କ ପିତା କହିଥିଲେ। ବିମାନ ଟିକେଟ ପଠାଇ ଦିଅ। ଏହି ମ୍ୟାସେଜ୍‌ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଶ୍ରୃତି ମୋଦିଙ୍କୁ ନଭେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖରେ କରିଥିଲେ।