PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ରିୟା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପରେ ଆଜି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମିତୁ ସିଂଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିବ ଇଡି

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୮ : ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଇଡି ଏବଂ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। ସୋମବାର ଦିନ ଇଡି ରିୟା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ବାପାଙ୍କୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ଜେରା କରିଥିଲେ। ଆଜି ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଣାଣି ହେବ। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ (ବିହାରରୁ ମୁମ୍ବାଇ ମାମଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା) ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଏଥିରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଯିବ କି ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ସିବିଆଇ କରିବ  କିମ୍ବା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିହାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା ଦେଇଥିବା ଉତ୍ତର ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମାମଲାରେ ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ପରେ ଇଡି ଅଭିନେତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଆଜି ଜେରା କରିବ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମିତୁ ସିଂହ ଆଜି ଇଡିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନିଜ ବୟାନ ଦେବେ। ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଇଡି ଏହାର ଦୃଢ଼ତାକୁ କଡାକଡି କରୁଛି ।ଏବେ ଇଡି ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବ। ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଟଙ୍କା ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ରିୟା ଏବଂ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ପାଇପାରିବେ । ଏହି ମାମଲାରେ ଇଡି ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚୁରା କରିସାରିଛି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ୨୦୧୯ରେ ରିୟାଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରିୟାଙ୍କୁ ଲେଖିଥିଲେ କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଇଦେବା ପାଇଁ। ଏହି ମେସେଜ୍‌ ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖର। ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଲେଖିଛନ୍ତି – ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା, ତେବେ ଆପଣ କାହିଁକି କଥା ହେଲେ ନାହିଁ? ପ୍ରକୃତରେ ହୋଇଛି କଣ ? ଯଦି ତାଙ୍କର ତା’ର ବନ୍ଧୁ ହୋଇ ତାର ଯତ୍ନ ନେଉଛ ଏବଂ ତାର ଚିକିତ୍ସା ବି କରୁଛ, ତେବେ ମୋର ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ମୋ ପାଖରେ ମଧ୍ୟରେ ଥାଉ। ତେଣୁ କଲ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମୋତେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପୁଅର ବିଜନେସ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ହ୍ବାଟସଅପ୍‌ କରିଥିଲେ।ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ମୁଁ ଜାଣେ ତୁମେ ସୁଶାନଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖୁଛ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ସୁଶାନ୍ତ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲି ସେ କହୁଥିଲା କି ସେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛି ବୋଲି। ଏବେ ତୁମେ ଭାବ ଜଣେ ପିତାକୁ କେତେ ଚିନ୍ତା ହେଉଥିବ। ଏଥିପାଇଁ ତୁମ ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି।  ତୁମେ ଯଦି କଥା ନ ହୋଇପାରୁଛି ତାହେଲେ ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବି ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତିଙ୍କ ପିତା କହିଥିଲେ। ବିମାନ ଟିକେଟ ପଠାଇ ଦିଅ। ଏହି ମ୍ୟାସେଜ୍‌ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଶ୍ରୃତି ମୋଦିଙ୍କୁ ନଭେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖରେ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର