PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବକୁ ତଳକୁ ଆଣିବାର କେହି ଦେଖିନାହାନ୍ତି ? ଓକିଲ ଉଠାଇବେ ଅନେକ ସନ୍ଦେହଜନକ ପ୍ରଶ୍ନ

khabar.ndtv.com

ମୁମ୍ୱାଇ – ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଓକିଲ୍‌  ବିକାଶ  ସିଂହ ଲଗାତାର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଲିସ୍‌ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ  କରି ଚାଲିଛନ୍ତି । ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସହ ସାମନାସାମନି ବେଳେ  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ୍‌  ବିକାଶ ସିଂହ ଏହି ସବୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ସ୍ଥିତି ଓ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ , ଯେଉଁ ଆଧାରରେ କିଛି କଥା ଲୁଚି ଥିବା ନଜର ଆସୁଛି । ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ରିୟା କହିଲେ – ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ମୋର ଭଲ ପାଇବା ଥିଲା , ହେଲେ …

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ପରିବାର  ଓକିଲ  ବିକାଶ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି – ମୋର ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହୁଛି କି ମୁମ୍ୱାଇ ପୁଲିସ୍‌ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ଅଛି । ସେ ଠିକ୍‌ରେ ତଦନ୍ତ କରୁନାହିଁ । ମୋତେ ବିହାରରେ  ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଦାଖଲ କରିବାର ପୁରା ଅଧିକାର ଅଛି ।  

ମୋ ଝିଅ  ମୁସ୍କିଲ୍‌ରେ  ପାଖାପାଖି ୧୦ ମିନିଟ୍‌ର ଦୂରରେ ଥିଲେ , ଯେବେ ସେମାନେ ଡୋର ଖୋଲିଲେ ଆଉ ଶବକୁ ତଳକୁ ଆଣିଲେ ।  ସେମାନେ ଡୋର ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଲା ଖୋଲିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ସେଠାରୁ ପଠାଇ ଦେଲେ । କଣ ଏହି ସବୁ ଅବସ୍ଥା ସନ୍ଦେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଗୁନି କି ? କିଏ ବି ତାଙ୍କ ବଡ଼ିକୁ ତଳକୁ ଆଣିବାର ଦେଖି ନାହାନ୍ତି ।

ଏହି ମାମଲାର ସଠିକ୍‌ ଭାବେ ତଦନ୍ତ ହେବା ଦରକାର । ଯେଉଁ ପିତା ନିଜର ପୁଅକୁ ହରାଇଛନ୍ତି , ସେ ଘରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।  ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି ଭାବେ ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖିଦିଆଗଲା । କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ରୁଲ୍‌ କହୁଛି କି  ସବୁ ଯାତ୍ରୀ ଯିଏ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି , ତାଙ୍କ ହାତ ଉପରେ  ଏକ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଲଗା ଯାଉକି ,ତାଙ୍କୁ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଚେକ୍‌ଅପ୍‌ ପରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇପାରେ ।