PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବକୁ ତଳକୁ ଆଣିବାର କେହି ଦେଖିନାହାନ୍ତି ? ଓକିଲ ଉଠାଇବେ ଅନେକ ସନ୍ଦେହଜନକ ପ୍ରଶ୍ନ

khabar.ndtv.com

ମୁମ୍ୱାଇ – ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଓକିଲ୍‌  ବିକାଶ  ସିଂହ ଲଗାତାର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଲିସ୍‌ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ  କରି ଚାଲିଛନ୍ତି । ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସହ ସାମନାସାମନି ବେଳେ  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ୍‌  ବିକାଶ ସିଂହ ଏହି ସବୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ସ୍ଥିତି ଓ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ , ଯେଉଁ ଆଧାରରେ କିଛି କଥା ଲୁଚି ଥିବା ନଜର ଆସୁଛି । ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ରିୟା କହିଲେ – ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ମୋର ଭଲ ପାଇବା ଥିଲା , ହେଲେ …

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ପରିବାର  ଓକିଲ  ବିକାଶ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି – ମୋର ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହୁଛି କି ମୁମ୍ୱାଇ ପୁଲିସ୍‌ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ଅଛି । ସେ ଠିକ୍‌ରେ ତଦନ୍ତ କରୁନାହିଁ । ମୋତେ ବିହାରରେ  ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଦାଖଲ କରିବାର ପୁରା ଅଧିକାର ଅଛି ।  

ମୋ ଝିଅ  ମୁସ୍କିଲ୍‌ରେ  ପାଖାପାଖି ୧୦ ମିନିଟ୍‌ର ଦୂରରେ ଥିଲେ , ଯେବେ ସେମାନେ ଡୋର ଖୋଲିଲେ ଆଉ ଶବକୁ ତଳକୁ ଆଣିଲେ ।  ସେମାନେ ଡୋର ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଲା ଖୋଲିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ସେଠାରୁ ପଠାଇ ଦେଲେ । କଣ ଏହି ସବୁ ଅବସ୍ଥା ସନ୍ଦେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଗୁନି କି ? କିଏ ବି ତାଙ୍କ ବଡ଼ିକୁ ତଳକୁ ଆଣିବାର ଦେଖି ନାହାନ୍ତି ।

ଏହି ମାମଲାର ସଠିକ୍‌ ଭାବେ ତଦନ୍ତ ହେବା ଦରକାର । ଯେଉଁ ପିତା ନିଜର ପୁଅକୁ ହରାଇଛନ୍ତି , ସେ ଘରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।  ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି ଭାବେ ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖିଦିଆଗଲା । କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ରୁଲ୍‌ କହୁଛି କି  ସବୁ ଯାତ୍ରୀ ଯିଏ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି , ତାଙ୍କ ହାତ ଉପରେ  ଏକ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଲଗା ଯାଉକି ,ତାଙ୍କୁ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଚେକ୍‌ଅପ୍‌ ପରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇପାରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର