ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ; ଜେଲରେ ଥାଇ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି ଲାଲୁ, ବିଧାୟକଙ୍କୁ କରୁଛନ୍ତି ଫୋନ୍…

ବିହାର: ବିଜେପି ନେତା ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୋଦି ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ସୁଶୀଲ ମୋଦି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଞ୍ଚିରେ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏନଡିଏ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମହାଗଠବନ୍ଧନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଲାଲୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ରିମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲର କେଲି ବଙ୍ଗଳାରେ ରହୁଛନ୍ତି ।

ସୁଶୀଲ ମୋଦି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ୮୦୫୧୨୧… ମାଧ୍ୟମରେ  ଲାଲୁ ମହାଗଠବନ୍ଧନରେ ଯୋଗଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏନଡିଏ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରୁଛନ୍ତି । ଟୁଇଟ୍‌ରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରରେ ଫୋନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ନିଜେ ଫୋନ ଉଠାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦି ଲାଲୁଙ୍କୁ ଫୋନରେ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଜେଲ ଭିତରେ ବସି ଏନଡିଏ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଘୃଣ୍ୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଖେଳିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କାରଣ ସେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହେବେ ନାହିଁ ।

ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ପ୍ରକାଶ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ କାରଣ ବିହାର ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ ଆସନ୍ତାକାଲି (ବୁଧବାର) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏନଡିଏ କ୍ୟାମ୍ପରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ବିଜୟ କୁମାର ସିହ୍ନା ଏବଂ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସର ଆରଜେଡି ବିଧାୟକ ଆୱାଦ ବିହାରୀ ସିଂ ବାଚସ୍ପତି ପଦବୀ ପାଇଁ ବିବାଦ ଘେରରେ ଅଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଦିନ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ପଦବୀ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ଏବଂ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଏନଡିଏ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଅଭିଯୋଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ।

ଜନତା ଡାଲ ୟୁନାଇଟେଡ ମଧ୍ୟ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରକାଶ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି । ଜେଡିୟୁ ଏମଏଲସି ନୀରଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲୁ ସାଧାରଣତ ଜଣେ ଅପରାଧୀ। କ୍ଷମତାର ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର କରି ଦୁର୍ନୀତିର ଦୋଷୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଫୋନରେ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଏହି ଅପରାଧ ଉପରେ ତେଜସ୍ୱୀ ମୁହଁ ଖୋଲିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ବିହାରରେ ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରୁଛନ୍ତି । ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ କେବଳ ଚୋରୀ ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ।