PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ସବୁ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚୋର କହି ଅଡୁଆରେ ରାହୁଲ, ମାନହାନୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବେ ସୁଶୀଲ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୧୬।୪: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସୋମବାର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ସବୁ ‘ଚୋର’ ଙ୍କ ନାଁ ମୋଦୀ କିଭଳି ହୋଇଥାଏ । କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଳାତକ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ନିରବ୍ ମୋଦୀ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ପୂର୍ବଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲଲିତ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ରାହୁଲଙ୍କ ଏହି ବୟାନରେ ଆପତ୍ତି କରି ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପାଖକୁ ପହଂଚିଥିଲା । ଏବେ ବିଜେପି ନେତାର ଓ ବିହାରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ ମୋଦି ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାନହାନୀ ମାମଳା ରୁଜୁ କରିବେ। ସୁଶୀଲ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଏଭଳି କରି ମୋଦି ଉପନାମ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସେ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖତାର ଅବ୍ୱାସ ନକବୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଶୀର୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପାଇଁ କହିସାରିଛନ୍ତି।

ଗତ ଶନିବାର କର୍ନାଟକରେ ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ରାହୁଲ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଚୌକିଦାର ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଚୋର। ସବୁ ଚୋରଙ୍କ ଉପନାମ ମୋଦି କାହିଁକି?  ନୀରବ ମୋଦି,  ଲଳିତ ମୋଦି, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି … ସମସ୍ତଙ୍କ ନାଁ ମୋଦି କିଭଳି ରହିଛି? ଉଦ୍ୟୋଗପତୀ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବିନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିନା କୌଣସି ଅନୁଭବରେ ଅଫସେଟ୍ କିଭଳି ମିଳିଗଲା । ସେ କହିଥିଲେ ମୋଦି ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଠିକାଦେଇ ଜନତାଙ୍କ ୩୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚୁନା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଚୋରର ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଥିଲେ।ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ଜାତି ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଅପମାନିତକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ବିଜେପି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର