PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ସବୁ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚୋର କହି ଅଡୁଆରେ ରାହୁଲ, ମାନହାନୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବେ ସୁଶୀଲ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୧୬।୪: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସୋମବାର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ସବୁ ‘ଚୋର’ ଙ୍କ ନାଁ ମୋଦୀ କିଭଳି ହୋଇଥାଏ । କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଳାତକ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ନିରବ୍ ମୋଦୀ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ପୂର୍ବଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲଲିତ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ରାହୁଲଙ୍କ ଏହି ବୟାନରେ ଆପତ୍ତି କରି ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପାଖକୁ ପହଂଚିଥିଲା । ଏବେ ବିଜେପି ନେତାର ଓ ବିହାରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ ମୋଦି ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାନହାନୀ ମାମଳା ରୁଜୁ କରିବେ। ସୁଶୀଲ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଏଭଳି କରି ମୋଦି ଉପନାମ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସେ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖତାର ଅବ୍ୱାସ ନକବୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଶୀର୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପାଇଁ କହିସାରିଛନ୍ତି।

ଗତ ଶନିବାର କର୍ନାଟକରେ ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ରାହୁଲ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଚୌକିଦାର ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଚୋର। ସବୁ ଚୋରଙ୍କ ଉପନାମ ମୋଦି କାହିଁକି?  ନୀରବ ମୋଦି,  ଲଳିତ ମୋଦି, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି … ସମସ୍ତଙ୍କ ନାଁ ମୋଦି କିଭଳି ରହିଛି? ଉଦ୍ୟୋଗପତୀ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବିନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିନା କୌଣସି ଅନୁଭବରେ ଅଫସେଟ୍ କିଭଳି ମିଳିଗଲା । ସେ କହିଥିଲେ ମୋଦି ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଠିକାଦେଇ ଜନତାଙ୍କ ୩୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚୁନା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଚୋରର ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଥିଲେ।ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ଜାତି ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଅପମାନିତକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ବିଜେପି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର