PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ବାଂଲାଦେଶ ବିମାନ ଅପହରଣକାରୀ ପାଖରେ ଥିଲା ନକଲି ପିସ୍ତଲ

ଢାକା,୨୫।୨: ବାଂଲାଦେଶରେ ଗତ ରବିବାର ଢାକାରୁ ଦୁବାଇ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବିମାନକୁ ଅପହରଣ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥିରେ ଅପହରଣକାରୀ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ସୋମବାର ବାଂଲାଦେଶ ପୋଲିସ   ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛି ଅପହରଣକାରୀ ପାଖରେ ଖେଳନା ପିସ୍ତଲ ଥିଲା। ତା ପାଖରୁ କୌଣସି ବିସ୍ଫୋରକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏବେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଢାକାରୁ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅଧଘଣ୍ଟା ପରେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁକଧାରୀ କକପିଟ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଥିଲା। ଏହାପରେ ଚିଟାଗଙ୍ଗର ଶାହ ଅମାନତ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା।​‌ ବିମାନକୁ ବାଂଲାଦେଶୀ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଚାରିପଟୁ ଘେରାଉ କରିଦେଇଥିଲେ। ୧୩୪ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ୧୪ ଜଣ ବିମାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଅପହରଣକାରୀ ମହାଦୀ  ନିହତ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଅପହରଣକାରୀର ଯେଉଁ କାହାଣୀ କହିଛନ୍ତି ତାହା ଖୁବ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକଲା ଭଳି। ବିମାନବନ୍ଦର ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ସରଭର-ଏ-ଜମାଁ କହିଛନ୍ତି ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ମାନସିକ ଭାବରେ ଅସ୍ଥିର ଥିଲା। ତା ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ଝଗଡା ହୋଇଥିବାରୁ ବିମାନ ଅପହରଣ କରିଥି​ଲା ଓ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍ ହାସିନାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚାହିଁଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର