PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ବାହରୁନି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ,କଲେଜ ଆଗରେ ବସିଲେ ଧାରଣା, ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସ: ଫାଇଟର ଜେଟ୍ ରାଫେଲ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓଲିଭର ଡାସଲ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ନିଅନ୍ତି ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା

source:unsplash.com

ଆଜିକାଲି ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପେସାକୁ ଆପଣେଉଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ନୂଆ ପେସା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଠିକ୍ ସେମିତି ଆମେରିକାରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ଏବେ ପେସା ପାଲଟିଛି । କନ୍‌ସାସ ବାସିନ୍ଦା ରବିନ ଷ୍ଟିନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏହି ପେସାକୁ ଆଦରି ଭଲ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୮୦ ଡଲାର ବା ୫,୬୦୦ ଟଙ୍କା ନେଇଥାନ୍ତି । ଏପରି କରିବା ପଛର କାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର କରିବା । ଏହା ଏକ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି । ଷ୍ଟିନ୍‌ ଜଣେ କଡଲିଷ୍ଟ । ସ୍ପର୍ଶ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର କରିଥାନ୍ତି । ଷ୍ଟିନ୍‌ କୁହନ୍ତି, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କଲେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର ହୁଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତି । ଘଣ୍ଟାକ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଶୈଳୀରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାରେ ତାଙ୍କର କିଛି ସର୍ତ୍ତ ଥାଏ, ଯେପରି ରୋଗୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବେ, ଷ୍ଟିନ୍‌ଙ୍କ କଥା ମାନିବେ… ଇତ୍ୟାଦି । ଷ୍ଟିନ୍‌ ମନୋବିଜ୍ଞାନରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଲୋକଙ୍କ ମନ ବୁଝି ସ୍ପର୍ଶ ଚିକିତ୍ସା କରିଥାନ୍ତି । ୧୮ ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହି କାମରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଷ୍ଟିନ୍‌ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି ।