PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ନିଅନ୍ତି ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା

source:unsplash.com

ଆଜିକାଲି ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପେସାକୁ ଆପଣେଉଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ନୂଆ ପେସା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଠିକ୍ ସେମିତି ଆମେରିକାରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ଏବେ ପେସା ପାଲଟିଛି । କନ୍‌ସାସ ବାସିନ୍ଦା ରବିନ ଷ୍ଟିନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏହି ପେସାକୁ ଆଦରି ଭଲ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୮୦ ଡଲାର ବା ୫,୬୦୦ ଟଙ୍କା ନେଇଥାନ୍ତି । ଏପରି କରିବା ପଛର କାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର କରିବା । ଏହା ଏକ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି । ଷ୍ଟିନ୍‌ ଜଣେ କଡଲିଷ୍ଟ । ସ୍ପର୍ଶ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର କରିଥାନ୍ତି । ଷ୍ଟିନ୍‌ କୁହନ୍ତି, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କଲେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର ହୁଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତି । ଘଣ୍ଟାକ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଶୈଳୀରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାରେ ତାଙ୍କର କିଛି ସର୍ତ୍ତ ଥାଏ, ଯେପରି ରୋଗୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବେ, ଷ୍ଟିନ୍‌ଙ୍କ କଥା ମାନିବେ… ଇତ୍ୟାଦି । ଷ୍ଟିନ୍‌ ମନୋବିଜ୍ଞାନରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଲୋକଙ୍କ ମନ ବୁଝି ସ୍ପର୍ଶ ଚିକିତ୍ସା କରିଥାନ୍ତି । ୧୮ ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହି କାମରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଷ୍ଟିନ୍‌ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର