ପୁଲିସ୍ ମାଡ଼ରେ ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ୬ଘଣ୍ଟା ଧରି ପିଟିଥିଲେ–ସିବିଆଇ ଚାର୍ଜସିଟିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ତଥ୍ୟ

ଚେନ୍ନାଇ– ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ପୁଲିସ୍‌ ହେପାଜତରେ ଥିବା ପିତା-ପୁତ୍ରଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଘଟଣାଟି ତାମିଲନାଡୁର ତୁତିକୋରିନ୍‌ରେ ଘଟିଥିଲା ଏବଂ ସାରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟି ଥିଲା।

ସିବିଆଇ ନିଜର ଚାର୍ଜସିଟିରେ କହିଛି ଉଭୟଙ୍କୁ ପୁଲିସ୍‌କର୍ମୀ ୬ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏ ଲାଠି ମାଡ଼ ଦେଇଥିଲେ। ଫୋରେନ୍ସିକ୍‌ ତଥ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଛି , ଏଥିରେ ଅଛି ତାଙ୍କୁ ଏପରି ଭୟଙ୍କର ଭାବେ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଇଥିଲା କି ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନର କାନ୍ଥରେ ରକ୍ତ ଛିଟା ଲାଗିଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଜୟରାଜ ଓ ତାଙ୍କର ପୁଅ ବେନିକ୍ସଙ୍କୁ ୧୦ ଜୁନ୍‌ରେ ପୁଲିସ୍‌ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।  ତାଙ୍କର ଦୋକାନ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ  ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ଠାରୁ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ଅଧିକ ଖୋଲା ରଖିଥିଲା। ଏହି  କାରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନେଇଥିଲା ପୁଲିସ୍‌ ।  ପ୍ରଥମେ ପୁଲିସ୍‌  ଜୟରାଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା , ଏହାପରେ ବୋନିକ୍ସ ଯେତେବେଳେ ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ  ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ବି ଗିରଫ କରିଥିଲା ।  

ଏବେ ସିବିଆଇ ନିଜର ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ରେ କହିଛି କି ପିତା-ପୁତ୍ରଙ୍କୁ ରାତି ୭ଟା୪୫ରୁ ନେଇ ତାପର ଦିନ ସକାଳ ୩ଟା ଯାଏ ନିଷ୍ଠୁର ଭାବେ ମାଡ଼ି ମାରିଥିଲା । ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ୍‌ ବୋନିକ୍ସଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ବୋନିକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ହିଁ ତାଙ୍କର କପଡ଼ାରେ ଷ୍ଟେସନରେ ଲାଗିଥିବା  ରକ୍ତକୁ ପୋଛିଥିଲା ।  ସିବିଆଇ ଏହି ବି କହିଛି କି ପୁଲିସକର୍ମୀ ନିଜର ଅପରାଧ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ବୋନିକ୍ସ ଓ ଜୟରାଜଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା, ତଦନ୍ତରୁ ଏହା ସମନାକୁ ଆସିଥିଲା କି ପିତା-ପୁତ୍ର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ର ନିୟମକୁ ଉଲଙ୍ଘନ କରିନଥିଲେ । ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି କି  ପୁଲିସ୍‌ ଏହି ଘଟଣାର ସବୁ ପ୍ରମାଣ ହଟେଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ରକ୍ତ ଲାଗିଥିବା କପଡ଼ାକୁ ଏକ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲର ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରେ ପକାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଫୋରେନ୍ସିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ମୁତାବିକ୍‌  , ପୁଲିସ୍‌ ଉଭୟଙ୍କୁ ଲାଠିରେ ପିଟି ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ରକ୍ତ ଶାଙ୍କୁତଳମ ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନର କାନ୍ଥରେ ଲାଗିଥିଲା।

ଉଭୟଙ୍କର ମୃ୍ତ୍ୟୁ ୨୨ ଜୁନ୍‌ରେ କିଛି ଘଣ୍ଟାର ଅନ୍ତରରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଦିନ ଉଭୟଙ୍କୁ  ମାଡ଼ ମରାଯାଇଥିଲା , ସେହି ଦିନ ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନର ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କୌଣସି ଫୁଟେଜ୍‌ ନଥିଲା।

ପୁଲିସ୍‌ ହେପାଜତରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ମୃତ୍ୟୁରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ନିଆଁ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କାହାକୁ ନଜଣାଇ ଲୁଚିଛପି କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ନିଜ ପରିବାର ସହ ନେଇଗଲେ କରୋନା ଟିକା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ ପାଇଲେ ସେ ଟିକା ?

ଥରେ କି ଦୁଇଥର ନୁହେଁ ଏବେ ତୃତୀୟଥର ପାଇଁ କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ଏହି ମହିଳା, ବୟସ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…

୧୨୬ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ହେବେ ବାଟାର ବସ୍

ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ “ସୈନ୍ୟ ସମ୍ନାନ” ଭୂଷିତ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ? 26/11 ଆକ୍ରମଣରେ ନିଭାଇଥିଲା ବଡ ଭୁମିକା…

ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା ପୁଲିସ- ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହଁ ହତ୍ୟାକାରୀ

ଏହି ରାଜନେତାଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇବସିଛନ୍ତି ଦାଉଦର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ହୟାତ୍