PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ମାତ୍ର ୫୫୫୫ ଟଙ୍କାର EMIରେ ମିଳୁଛି Tata Altroz

https://www.amarujala.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୮: କରୋନା କାଳରେ ଯଦି ଆପଣ ନିଜର କିମ୍ବା ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ କାର୍ କିଣିବା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ସୁଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ । ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଚଳିତ ମାସରେ ନିଜ Tata Altroz ଉପରେ ଲୋ-କଷ୍ଟ ଇଏମଆଇ ଅଫର୍ ଦେଉଛି । କହିରଖୁଛୁ Altroz ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ କାର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହାକୁ NCAP ତରଫରୁ ୫ ଷ୍ଟାର୍ ରେଟିଂ ଦିଆଯାଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି କାର୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସୁରକ୍ଷିତ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଫର୍ସ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବୁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କାରର ସମସ୍ତ ସ୍ପେଶିଫିକେସନ୍ ଓ ଦାମ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇବୁ ।

ଦାମ୍
ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ Tata Altrozର  ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଏକ୍ସ ଶୋରୁମ୍ ଦାମ୍ ୫.୨୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

କଣ ଅଫର୍ ?
ଚଳିତ ମାସରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ତରଫରୁ Altrozରେ ଇଏମଆଇ ଅଫର୍ ଦିଆଯାଉଛି । ଆପଣ Tata Altroz କୁ ୫୫୫୫ ଟଙ୍କାର ଶସ୍ତା ଇଏମଆଇରେ ଘରକୁ ନେଇପାରିବେ । ଗତ ମାସରୁ ଅର୍ଥାତ୍ ଜୁଲାଇରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଏଥିରେ ୩୭ ଲିଟର ଫ୍ୟୁଲ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କ ମିଳିବ । ଏଥିରେ ୫ ଜଣ ଆରାମରେ ବସିପାରିବେ  । Tata Altroz ଭାରତୀୟ ବଜାରେ ୨ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ଆସିବ । ଏଥିରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ୍ ସାମିଲ ।

image courtesy:https://www.amarujala.com/

ପେଟ୍ରୋଲ- ଏହାର ପେଟ୍ରୋଲ ଟ୍ରିମରେ ପାୱର ପାଇଁ ୧.୨ ଲିଟରର ରେଭୋଟ୍ରନ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାର ୧୧୯୯ ସିସିର ୩ ସିଲିଣ୍ଡର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୬୦୦୦ ଆରପିଏମରେ ୮୬ ପିଏସର ମ୍ୟାକ୍ସିମମ୍ ପାୱର ଓ ୩୩୦୦ ଆରପିଏମରେ ୧୧୩ ଏନଏମର ପିକ୍ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ଏହାର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୫ ସ୍ପିଡ୍ ମ୍ୟାନୁଆଲ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ଉପଲବ୍ଧ । 

ଡିଜେଲ- ଏହାର ଡିଜେଲ୍ ଟ୍ରିମରେ ପାୱର ପାଇଁ ୧.୫ ଲିଟରର ଟର୍ବୋଚାର୍ଜ୍ଡ ରେଭୋଟ୍ରନ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାର ୧୪୯୭ ସିସିର ୪ ସିଲିଣ୍ଡର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୪୦୦୦ ଆରପିଏମରେ ୯୦ ପିଏସର ମ୍ୟାକ୍ସିମମ୍ ପାୱର ଓ ୧୨୫୦-୩୦୦୦ ଆରପିଏମରେ ୨୦୦ ଏନଏମର ପିକ୍ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ଏହାର ଇଞ୍ଜିନ୍ ୫ ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ରହିଛି । ଏହି ଗାଡିର ଫ୍ରଣ୍ଟରେ ଡିସ୍କ ବ୍ରେକ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ରିୟରରେ ଡ୍ରମ୍ ବ୍ରେକ୍ ଦିଆଯାଇଛି ।