PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ମୁହାଁ ଓଡ଼ିଶା, ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲେ ଟେଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ :ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟକୁ ସିଲ , ୧୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କଲା ପୌରପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅର

କଟକ,୪ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):କଟକ ପ୍ରତାପନଗରୀସ୍ଥିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅରର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିର ଏକ୍ସସୋ’ରୁମ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ୧୨.୬୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶିଶିର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏହାର ଉନ୍ମୋଚନ କରାଇଥିଲେ । ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସର ଡିଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ରାଜନ ଗୁଗ୍‌ନାନୀ, ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରାଜ ଭଟ୍ଟ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶର୍ମା, ୟଶନିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି, ସାଧ୍ୱୀ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଏବଂ ସମ୍‌ନୀତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।
ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିକୁ ଅପ୍ଟିମାଲ୍‌ ମଡ୍ୟୁଲାର ଏଫିସିଏଣ୍ଟ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସଡ(ଓଏମ୍‌ଇଜିଏ/ଓମେଗା) ସ୍ଥପତିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଇମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ଡିଜାଇନ୍‌ ୨.୦ ଡିଜାଇନ୍‌ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ ରହିଛି । ଆକର୍ଷକ ଏକ୍ସଟେରିୟର ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଟେରିୟରରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ଗାଡି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କ୍ରାୟୋଟେକ୍‌ ୨.୦ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ରେ ଆସୁଛି, ଯାହାକି ଇନ୍ଧନ ଏବଂ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚୟର ସଠିକ ସନ୍ତୁଳନ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ଏଥିରେ ୬-ସ୍ପିଡ ମାନୁଆଲ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ରହିଛି । ୪ଟି ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟରେ ଏହା ଆସୁଛି । ହାରିଅର ‘ଏକ୍ସଇ’ର ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୨ ଲକ୍ଷ ୬୯ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବାବେଳେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମଡେଲ୍‌ ‘ଏକ୍ସଜେଡ୍‌’ର ମୂଲ୍ୟ ୧୬ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏରିଏଲ୍‌ ସିଲ୍‌ଭର, କାଲିଷ୍ଟୋ କପର, ଅର୍କସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍‌, ଟେଲିଷ୍ଟୋ ଗ୍ରେ ଏବଂ ଥରମିଷ୍ଟୋ ଗୋଲ୍ଡ ଭଳି ୫ଟି ରଙ୍ଗରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ।