PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅର

କଟକ,୪ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):କଟକ ପ୍ରତାପନଗରୀସ୍ଥିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅରର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିର ଏକ୍ସସୋ’ରୁମ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ୧୨.୬୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶିଶିର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏହାର ଉନ୍ମୋଚନ କରାଇଥିଲେ । ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସର ଡିଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ରାଜନ ଗୁଗ୍‌ନାନୀ, ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରାଜ ଭଟ୍ଟ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶର୍ମା, ୟଶନିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି, ସାଧ୍ୱୀ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଏବଂ ସମ୍‌ନୀତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।
ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିକୁ ଅପ୍ଟିମାଲ୍‌ ମଡ୍ୟୁଲାର ଏଫିସିଏଣ୍ଟ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସଡ(ଓଏମ୍‌ଇଜିଏ/ଓମେଗା) ସ୍ଥପତିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଇମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ଡିଜାଇନ୍‌ ୨.୦ ଡିଜାଇନ୍‌ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ ରହିଛି । ଆକର୍ଷକ ଏକ୍ସଟେରିୟର ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଟେରିୟରରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ଗାଡି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କ୍ରାୟୋଟେକ୍‌ ୨.୦ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ରେ ଆସୁଛି, ଯାହାକି ଇନ୍ଧନ ଏବଂ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚୟର ସଠିକ ସନ୍ତୁଳନ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ଏଥିରେ ୬-ସ୍ପିଡ ମାନୁଆଲ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ରହିଛି । ୪ଟି ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟରେ ଏହା ଆସୁଛି । ହାରିଅର ‘ଏକ୍ସଇ’ର ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୨ ଲକ୍ଷ ୬୯ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବାବେଳେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମଡେଲ୍‌ ‘ଏକ୍ସଜେଡ୍‌’ର ମୂଲ୍ୟ ୧୬ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏରିଏଲ୍‌ ସିଲ୍‌ଭର, କାଲିଷ୍ଟୋ କପର, ଅର୍କସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍‌, ଟେଲିଷ୍ଟୋ ଗ୍ରେ ଏବଂ ଥରମିଷ୍ଟୋ ଗୋଲ୍ଡ ଭଳି ୫ଟି ରଙ୍ଗରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ।