PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅର

କଟକ,୪ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):କଟକ ପ୍ରତାପନଗରୀସ୍ଥିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସରେ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅରର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିର ଏକ୍ସସୋ’ରୁମ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ୧୨.୬୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶିଶିର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏହାର ଉନ୍ମୋଚନ କରାଇଥିଲେ । ଗୁଗ୍‌ନାନି ଅଟୋକାର୍‌ସର ଡିଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ରାଜନ ଗୁଗ୍‌ନାନୀ, ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରାଜ ଭଟ୍ଟ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶର୍ମା, ୟଶନିତ ଗୁଗ୍‌ନାନି, ସାଧ୍ୱୀ ଗୁଗ୍‌ନାନି ଏବଂ ସମ୍‌ନୀତ ଗୁଗ୍‌ନାନି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।
ଏହି ଏସ୍‌ୟୁଭିକୁ ଅପ୍ଟିମାଲ୍‌ ମଡ୍ୟୁଲାର ଏଫିସିଏଣ୍ଟ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସଡ(ଓଏମ୍‌ଇଜିଏ/ଓମେଗା) ସ୍ଥପତିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ଇମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ଡିଜାଇନ୍‌ ୨.୦ ଡିଜାଇନ୍‌ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ ରହିଛି । ଆକର୍ଷକ ଏକ୍ସଟେରିୟର ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଟେରିୟରରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ଗାଡି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କ୍ରାୟୋଟେକ୍‌ ୨.୦ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ରେ ଆସୁଛି, ଯାହାକି ଇନ୍ଧନ ଏବଂ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚୟର ସଠିକ ସନ୍ତୁଳନ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ଏଥିରେ ୬-ସ୍ପିଡ ମାନୁଆଲ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ରହିଛି । ୪ଟି ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟରେ ଏହା ଆସୁଛି । ହାରିଅର ‘ଏକ୍ସଇ’ର ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୨ ଲକ୍ଷ ୬୯ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବାବେଳେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମଡେଲ୍‌ ‘ଏକ୍ସଜେଡ୍‌’ର ମୂଲ୍ୟ ୧୬ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୯୯୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏରିଏଲ୍‌ ସିଲ୍‌ଭର, କାଲିଷ୍ଟୋ କପର, ଅର୍କସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍‌, ଟେଲିଷ୍ଟୋ ଗ୍ରେ ଏବଂ ଥରମିଷ୍ଟୋ ଗୋଲ୍ଡ ଭଳି ୫ଟି ରଙ୍ଗରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର