PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର – ଅଚିହ୍ନା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁରେ ଜଣେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଯୁବତୀର ଶବ।
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ , ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୮୧ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲ୍ଆଉଟ୍
  • ||
  • ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ- ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର- ପରକିୟାପ୍ରୀତି ମହଙ୍ଗା , ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହିତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇ ଧରାପଡିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚା ଖାଇଲେ ।
  • ||
  • ପାରାଦୀପ- ପାରଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ୨୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ୨୭ ଟି ବିଭିନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଓଡ଼ପଡ଼ାରେ ୮ ବଖରା ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ । କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡାରେ ପୁଷ୍ପିତା ଓ ବୁଚକୁପଡା ରେ ବସନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ । ଦୁଇଟିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ।
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା – ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ୨ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନୀ ରଞ୍ଜନ ଯୋଶୀ ୧୦୬୨୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, ୫ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଏଡିଜେମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି: ଓଡ଼ିଆ ପଥର କାରିଗରଙ୍କ କମାଲ୍, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଓ ତାର ସୁଧାର ପାଇଁ ଗାଇଲେ ଗୀତ,
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ନାଗାବଳି ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କଟକ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେବାଶିଷ ଘୋଷଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: NTPC CISF ଯବାନଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣା, ସାଇବର ଲୁଟେରାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ୍
  • ||
  • ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ବନ୍ଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଆଜି ଠାରୁ ପ୍ରତୀକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିଦାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବୈଠକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ, ଗିରଫ ପୋଲିସ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ
  • ||
  • କଟକ: ନାଖରା ସ୍ଥିତ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ, ନିଆଁକୁ ଆୟତରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ସରକାରୀ ଜମିରୁ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ବିରୋଧ, ଜମି- ଘର ଦିଅ ନହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବୁ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ଦଶାହ ଭୋଜି ଖାଇ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର , କୋମନା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଉଛନ୍ତି କି ? ଆପଣ ବି ଭୋଗି ପାରନ୍ତି ଏପରି ସମସ୍ୟା

Relaxed Couple in Bed, hotel room

ଭୁବନେଶ୍ବର,୭/୨: ଚା’। ଏହାର ନାଁ ଶୁଣିଲେ ହିଁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଟିରୁ ଲାଳ ବାହାରି ଆସେ। ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଚା’ କପ୍ ଟିଏ ନ ଦେଲେ ସକାଳର ସେଜରୁ ସେମାନେ ଉଠିବେ ନାହିଁ। ଯେମିତି ଚା’ ବିନା ଦିନଟି ଅଧୁରା। ମାତ୍ର ଆପଣ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତି କି, ଖାଲି ପେଟ ଅର୍ଥାତ୍ ସେଜରୁ ଉଠି ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେତେ ପରିମାଣରେ ଖରାପ ହୁଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଖାଳି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ କ’ଣ ସବୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼େ,

୧. ପୁରୁଷମାନେ ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ସେବନ କଲେ ପୁରସ୍ଥଗ୍ରନ୍ଥି କ୍ୟାନସରର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଚା’ରେ ରହିଥିବା ହାନିକାରକ ତତ୍ତ୍ବ ପେଟରେ ଏସିଡ୍ ତିଆରି କରେ। ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଅଲସର ଏବଂ ଗ୍ୟାସ ଭଳି ବେମାର ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ କେବେ ବି ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Attractive woman sitting on bed in the morning, drinking tea, reading book, curly hair, casual style, blue jeans, white sweater, feeling comfortable at home, having rest, smiling

୨. ଏକ ଗବେଷଣା ଅନୁସାରେ ଯେଉଁମାନେ ଖାଲି ପେଟରେ  କ୍ଷୀର ଚା’ ସେବନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥକ୍କାପଣର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଚା’ ରେ କ୍ଷୀର ମିଶାଇଲେ ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡେଟ୍ସ ର ପ୍ରଭାବ ଶେଷ ହୋଇଯାଏ। ଏଥିପାଇଁ କିଛି ବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ସେମାନେ ଥକି ଯାଇଥାନ୍ତି।

୩.  ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ସେବନ କରିଲେ ଶରୀରରେ ପ୍ରୋଟିନ ଏବଂ ଅନ୍ର ପୋଷକ ପଦାର୍ଥର ଅବଶୋଷଣ ଠିକ୍ ଭାବରେ ହୋଇପାରେ ନାହିଁ। ଯାହଦ୍ବାରା ଶରୀର ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଭାବେ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥାଏ।

୪. ଖାଳି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ ମୋଟାପଣର ସମସ୍ୟା ବି ଦେଖାଦେଇଥାଏ। କାରଣ ଚା’ରେ ପଡ଼ୁଥିବା ଚିନି ମୋଟାପଣର କାରଣ ଅଟେ। ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ ବଢ଼ିପାରେ।