ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ‘ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ଥିବା କପରେ ମିଳିଲା ଚା, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ରେଲଓ୍ବେ ନେଲା ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଏବେ ଚା’ରୁ ନେଇ ଚୌକିଦାରରେ ପହଁଞ୍ଚିଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ’ଚୌକିଦାର ଚୋର ହେ’ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ, ଆଉ ଏହାର ପାଲଟା ଜବାବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ସ୍ଲୋଗାନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି ସ୍ଲୋଗାନ ପାଲଟି ଯାଇଛି ଅଭିଯାନ। କିନ୍ତୁ  ଚା କପରେ ଯେତେବେଳେ ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଏବେ ତାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।  

source: https://aajtak.intoday.in

ପ୍ରକୃତ କଥାଟି ହେଲା କାଠଗୋଦାମ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରେ ପର​‌ଷା ଯାଇଥିବା ଚା’ରେ ’ମେ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ହୋଇଥିଲା। ଯାତ୍ରୀ ଜଣକ ଏହି ଚା’ କପର ଫଟୋ ଉଠାଇ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଫଟୋ ଏବେ ଟ୍ବିଟରରେ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ରେଲଓ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଏହି କପ୍ ଗୁଡିକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଏହାର ଠିକା ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି କପରେ ଦୁଇଥର ଚା’ ଦିଆଯାଇଛି। କପ୍​ରେ ଏହି  ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏନଜିଓ ’ସଂକଳ୍ପ ଫାଉଣ୍ଡେସନ’ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଆଇଆରଟିସିର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ସେହି ଖବରର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ଯେଉଁଥିରେ  ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେବଲ ଥିବା କପରେ ଚା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଆଇଆରଟିସିର ବିନା କିଭଳି ମଞ୍ଜୁରି ଦିଆଗଲା। ସୁପରଭାଇଜର/ପ୍ୟାନଟ୍ରି ପ୍ରଭାରୀଙ୍କୁ କର୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ମାଗିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରେଲଓ୍ବେ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲଂଘନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଟିକେଟ୍ ଜାରି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ରେଲଓ୍ବେ ସଫେଇ ଦେଇ କହିଥିଲା ‘ଅଜାଣତରେ ଏଭଳି ଭୁଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।’

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା

ଜହ୍ନରେ ହେବ ୧୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଟୟଲେଟ୍, ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ ନାସା