PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ମୋପେଡ ଚାଳନା ଶିଖାଇବାକୁ କହି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଛୁ: ମଦ ପିଇ ରାସ୍ତାରେ ଗଡ଼ିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ

ପୁରୀ,13।1(ବୁୟରୋ): ସନ୍ଧ୍ୟା 6ଟା। ପୁରୀ-ଭୁବନେଶ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବାଟ ମଙ୍ଗଳା ନିକଟ ଅନ୍ଧାର ଭିତରେ ଅଟକିଲା ଏକ ମୋପେଡ। ମୋପେଡକୁ ରାସ୍ତା କଡରେ ଶୁଆଇ ଦେଇ ତଳେ ଶୋଇଗଲେ ଚାଳକ। ପଛରେ ବସିଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବତୀ। କଇଁ କଇଁ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିବାବେଳେ କିଛି ସମୟ ଅନ୍ତରରେ ଖାଲି କହୁଥିଲେ…ସାର୍ ଉଠନ୍ତୁ। କିଛି ସମୟ ଧରି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଛିଡା ହୋଇ ଯୁବତୀ ଚାଳକଙ୍କୁ ତଳୁ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ଚାଳକ ଉଠିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଦ ବୋଲ ମାନୁ ନ ଥିବାବେଳେ କଥାରେ ବି ତାଳ ମେଳ ରହୁନଥିଲା। ଏପରିକି ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ପରିସ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିପକାଇଥିଲେ ଚାଳକ।
ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଗଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ। ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ଯୁବତୀ ଆତଙ୍କିତ। ଚି+।ର କରି କାନ୍ଦିବାବେଳେ ଚାଳକ ଜଣକ ଆଖି ବୁଜି ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ‘ଧନ କାନ୍ଦେନା, ଆମେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିନେ। ଖାଲି ଟିକେ ମାଲ୍ଟା ମାରିଦେଇଛି। ତେଣୁ ଫସିଗଲି।’ ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣି ଲୋକେ ସବୁ ବୁଝିଗଲେ। ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଗଲା। ପିସିଆର୍ ବି ପହଞ୍ଚିଗଲା। ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନେଇ ସଦର ଥାନା ଜିମା ଦେଲା ପୁଲିସ। ଏହାପରେ ଘଟଣା ପଛର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲା।
ଚାଳକ ଥିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ। ଯୁବତୀ ଥିଲେ ବାଲିପାଟଣା କଲେଜର ଃ3 ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ। ଶିକ୍ଷକ ଟୁୟସନ୍ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମୋପେଡ କିଣାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋପେଡ ଚଳାଇବାର ଟ୍ରେନିଂ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଶିକ୍ଷକ। ଏଥିରେ ଘରଲୋକ ରାଜି ହେବାରୁ ଉଭୟ ଘରୁ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଅଞ୍ଚଳ ଛାଡ଼ି ସିଧା ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ପହଞ୍ଚି ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ କିଣିଥିଲେ ମଦ। ଏକ ରୁମ୍ ନେଇ ସାର୍ ପେଟଭର୍ତ୍ତି କରି ପିଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ବାହାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାଟମଙ୍ଗଳା ଠାରେ ଆଉ ଯିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ସାର୍। ତେଣୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଶୋଇପଡିଥିଲେ। ପୁଲିସ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ପରିବାର ଲୋକ ପହଞ୍ଚି ଉଭୟଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ର ଆଣି ନ ଥିବାରୁ ପୁଲିସ ମୋପେଡକୁ ଥାନାରେ ରଖିଛି। ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇ ନେବା ପାଇଁ କହିବା ସହ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଆଉ ନ ମିଶିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି ପୁଲିସ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର