PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ମୋପେଡ ଚାଳନା ଶିଖାଇବାକୁ କହି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଛୁ: ମଦ ପିଇ ରାସ୍ତାରେ ଗଡ଼ିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ

ପୁରୀ,13।1(ବୁୟରୋ): ସନ୍ଧ୍ୟା 6ଟା। ପୁରୀ-ଭୁବନେଶ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବାଟ ମଙ୍ଗଳା ନିକଟ ଅନ୍ଧାର ଭିତରେ ଅଟକିଲା ଏକ ମୋପେଡ। ମୋପେଡକୁ ରାସ୍ତା କଡରେ ଶୁଆଇ ଦେଇ ତଳେ ଶୋଇଗଲେ ଚାଳକ। ପଛରେ ବସିଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବତୀ। କଇଁ କଇଁ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିବାବେଳେ କିଛି ସମୟ ଅନ୍ତରରେ ଖାଲି କହୁଥିଲେ…ସାର୍ ଉଠନ୍ତୁ। କିଛି ସମୟ ଧରି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଛିଡା ହୋଇ ଯୁବତୀ ଚାଳକଙ୍କୁ ତଳୁ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ଚାଳକ ଉଠିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଦ ବୋଲ ମାନୁ ନ ଥିବାବେଳେ କଥାରେ ବି ତାଳ ମେଳ ରହୁନଥିଲା। ଏପରିକି ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ପରିସ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିପକାଇଥିଲେ ଚାଳକ।
ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଗଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ। ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ଯୁବତୀ ଆତଙ୍କିତ। ଚି+।ର କରି କାନ୍ଦିବାବେଳେ ଚାଳକ ଜଣକ ଆଖି ବୁଜି ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ‘ଧନ କାନ୍ଦେନା, ଆମେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିନେ। ଖାଲି ଟିକେ ମାଲ୍ଟା ମାରିଦେଇଛି। ତେଣୁ ଫସିଗଲି।’ ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣି ଲୋକେ ସବୁ ବୁଝିଗଲେ। ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଗଲା। ପିସିଆର୍ ବି ପହଞ୍ଚିଗଲା। ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନେଇ ସଦର ଥାନା ଜିମା ଦେଲା ପୁଲିସ। ଏହାପରେ ଘଟଣା ପଛର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲା।
ଚାଳକ ଥିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ। ଯୁବତୀ ଥିଲେ ବାଲିପାଟଣା କଲେଜର ଃ3 ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ। ଶିକ୍ଷକ ଟୁୟସନ୍ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମୋପେଡ କିଣାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋପେଡ ଚଳାଇବାର ଟ୍ରେନିଂ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଶିକ୍ଷକ। ଏଥିରେ ଘରଲୋକ ରାଜି ହେବାରୁ ଉଭୟ ଘରୁ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଅଞ୍ଚଳ ଛାଡ଼ି ସିଧା ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ପହଞ୍ଚି ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ କିଣିଥିଲେ ମଦ। ଏକ ରୁମ୍ ନେଇ ସାର୍ ପେଟଭର୍ତ୍ତି କରି ପିଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ବାହାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାଟମଙ୍ଗଳା ଠାରେ ଆଉ ଯିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ସାର୍। ତେଣୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଶୋଇପଡିଥିଲେ। ପୁଲିସ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ପରିବାର ଲୋକ ପହଞ୍ଚି ଉଭୟଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ର ଆଣି ନ ଥିବାରୁ ପୁଲିସ ମୋପେଡକୁ ଥାନାରେ ରଖିଛି। ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇ ନେବା ପାଇଁ କହିବା ସହ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଆଉ ନ ମିଶିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି ପୁଲିସ।