PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲା, ଭୁବନେଶ୍ଵରରୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଦାନ୍ତେୱାଡାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ହାର୍ଡକୋର୍ ମାଓନେତା ମୁଇଆ ମାଡକାମ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : କଟନି ଛଟନୀକୁ ବିରୋଧ କରି ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ବିଷାକ୍ତ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ସାହି ଭିତରେ ପଶି ଆକ୍ରମଣ କଲା ଜଙ୍ଗଲୀ ବାରହା, ୬ ଆହତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଆଇସିୟୁରେ ରୋଗୀ ନାହାଁନ୍ତି, ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧୀନ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • କଟକ : ଲିଙ୍ଗ ନିରୂପଣ ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଦଲାଲ୍‌ ଗିରଫ, ଦେଢ଼ ହଜାର କମିସନ୍‌ ରଖି ମହିଳାଙ୍କୁ ପଠାଉଥିଲେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଲୁଟିନେଲେ ୩ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦,୩୬୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଦଳିଲା ପାଗ, ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||

‘ମୋ ପାଖେ ପୁଳେ ଖୁଚୁରା ଅଛି’ କହି ଫସିଗଲା ଚୋର, ଖୁଚୁରା ଟଙ୍କା ସହ ମୋବାଇଲ୍‌ ଜବତ କଲା ପୁଲିସ

ପୁରୀ ୦୪/୦୬: ଯୋଜନା କଲା । ଚତୁରତାର ସହ ହୁଣ୍ଡି ଓ ପୂଜକଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଲା। ମୋବାଇଲ୍‌ ସୁଇଚ୍‌ ଅଫ୍‌ କରି ଲୁଚାଇଦେଲା। ହେଲେ ହୁଣ୍ଡି ଭାଙ୍ଗି ଖୁଚୁରା ଟଙ୍କା ଧରି ବୁଲୁଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ ଧରିଲା । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଗୁରୁବାର ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ହୁଣ୍ଡି ଚୋର ଜଣକ ହେଲା ବାସେଳୀ ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ମୁଦୁଲି ଯାଗା ନିକଟର ବିଶ୍ୱନାଥ ମହାରଣା ଓରଫ ବିଶିଆ (୨୮) ।

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପଶ୍ଚିମଦ୍ୱାର ସ୍ଥିତ ‘ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଅଖଣ୍ଡ ହରିନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ’ ନାମକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୃହରେ ପଶି ବିଶିଆ ଏକ ହୁଣ୍ଡି ବାକ୍ସ ଟେକି ନେଇଥିଲା । ଏଥିସହ ସେ ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୃହରେ ଥିବା ଠାକୁରଙ୍କ ପୂଜକ ହରପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଏକ ମୋବାଇଲ୍‌ ବି ଚୋରି କରି ନେଇଥିଲା । ମୋବାଇଲ୍‌ ସୁଇଚ୍‌ ଅଫ୍‌ କରି ଘରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବାବେଳେ ଭୋର୍‌ରେ ହୁଣ୍ଡି ଭାଙ୍ଗି ଏଥିରେ ଥିବା ଖୁଚୁରା ଟଙ୍କା ଧରି ବୁଲିଥିଲା । ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନରେ ବଦଳ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା ବିଶିଆ । ‘ମୋ ପାଖେ ପୁଳେ ଖୁଚୁରା ଟଙ୍କା ଅଛି । ଖୁଚୁରା ନେଇ ମୋତେ ନୋଟ୍‌ ଦିଅ’ ବୋଲି କହି ବିଶିଆ ଲୋକନାଥ ରୋଡ ପୁରୁଣା ବାସେଳୀ ସାହି ଥାନା ନିକଟ ଦୋକାନୀମାନଙ୍କୁ ଏହା ଯାଚିଥିଲା ।

ବିଶିଆ ଜଣେ ନିଶାଖୋର ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ସେ ଏତେ ଟଙ୍କା କୁଆଡୁ ପାଇଲା ବୋଲି ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହାଇଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ପୂଜକ ଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ସକାଳେ ୮ଟାରେ ଏତଲା ଧରି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିବାବେଳେ ସହଜରେ ଏହି ଖବର ପାଇଯାଇଥିଲା ପୁଲିସ । ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗେଲିକୁମାରୀ ସାହୁ ଛୁଟିରେ ଥିବାରୁ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗୋକୁଳ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଚଢଉ କରିଥିଲେ । ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୯ଟାରେ ବିଶିଆ ଧରା ପଡିଥିଲା । ପଚରା ଉଚରାବେଳେ ସେ ସତ ମାନି ଯାଇଥିଲା । ଘର ନିକଟରେ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଭଙ୍ଗା ହୁଣ୍ଡି ସହିତ ୨୧ ଶହ ଟଙ୍କା (ଖୁଚୁରା) ଓ ଚୋରି ମୋବାଇଲ୍‌ ଜବତ କରିଥିଲା ପୁଲିସ । ଏନେଇ ମାମଲା (୪୮/୨୧) ରୁଜୁ କରି ପୁଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ପରେ ତାକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର