PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ସହ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ପୁଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

ବଲାଙ୍ଗିର ୯/୦୮ : ଭୀମଭୋଇ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଆଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ଼ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଷ୍ଣୁମୁଣ୍ଡାର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସୁନା(୩୨)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ପହଞ୍ଚି ଚିକିତ୍ସା ନ କରିବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଆଇସୋଲେସନ ସେଣ୍ଟରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆଇସୋଲେସନ ସେଣ୍ଟରରେ ପଶି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତର ସୀମାଞ୍ଚଳ ଡାକୁଆଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହ ଚୌକି ଟେବୁଲ, କବାଟ, ଝରକା କାଚ ଆଦି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହେବା ଆଶଙ୍କା ଥିବାରୁ ବ୍ୟାପକ ପୁଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ ଗତକାଲି ବିଷ୍ଣୁମୁଣ୍ଡାର ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭୀମଭୋଇ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଆଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ପ୍ରଥମେ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲର କରୋନା ଆଇସୋଲେସନ ସେଣ୍ଟରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ତଣ୍ଟିରେ ପୀଡ଼ା ହେବା ସହ ସେ ନିଃଶ୍ୱାସପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପରେ ସେମାନେ ଆଉଟଡୋର, ଏମ୍‌ସିଏଚ୍‌ ଏବଂ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କୌଣସିଠାରୁ ଡାକ୍ତର ନ ଆସିବାରୁ ଶେଷରେ ଅପରାହ୍ନ ଦୁଇଟା ବେଳେ ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ବାରମ୍ବାର ଓପିଡିକୁ ଯାଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ନ ଆସିବାରୁ ସେମାନେ ହସ୍ପିଟାଲସ୍ଥିତ ବିଟ୍‌ ହାଉସକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ସେତିକି ବେଳେ ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡା. ଡାକୁଆଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ କେନ୍ଦ୍ରର ଚୌକି, ଟେବୁଲ, କାଚ ଆଦି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ଟଣାଓଟରା କରିଥିଲେ । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ଡ୍ୟୁଟିରେ ନଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଧାରଣା ଦେଇ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।