PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେବି ଆକ୍ଟିଭ୍ ୧୬ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ୫/୩: ଏବେବି ପିଓକେ ଓ ପାକିସ୍ତାନରେ ୧୬ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଆକ୍ଟିଭ୍ । ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏବେବି ପାକ୍ ଓ ପିଓକେରେ ସମୁଦାୟ ୧୬ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଅଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ଯରୁ ୫ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ପାକିସ୍ତାନରେ ଚାଲୁଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୨ କ୍ଯାମ୍ପ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଓ ବାକି ୩ଟି ଖେବର ପଖତୁନୱାର ମନଶେରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଚାଲୁଛି । ଯଦି ପିଓକେ କଥା କହିବା ତ ଏଠାରେ ୧୧ କ୍ୟାମ୍ପ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଅଛନ୍ତି । ଏଗୁଡିକ ମଧ୍ଯରୁ କିଛି ପିଓକେରେ ଏଲଓସି ସଟେ ମୁଜଫରାବାଦ ବ୍ୟତୀତ କୋଟଲି ଓ ବରନାଲାରେ ମଧ୍ଯ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଅଛନ୍ତି ।

ପିଓକେରେ ଯେଉଁ ଟେରର କ୍ଯାମ୍ପରେ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଉଛି ତାର ନାଁ ବୋଇ, ମୁଜଫରାବାଦ, କୋଟଲୀ, ବରନାଲା, ଲାକା ଏ ଗୈର, ଶେରପାଇ, ଦେବଲିନ, ଖାଲିଦ ବିନ ୱାଲିଦ୍, ଗରହୀ ଓ ଦୁପଟ୍ଟା କ୍ଯାମ୍ପ ଯେଉଁଗୁଡିକ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଟାର୍ଗେଟରେ ଅଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୨୦୧୮ରେ ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୫୬୦ ଆତଙ୍କୀ ଟ୍ରେନିଂ ନେଇସାରିଛନ୍ତି ।

ବାଲାକୋଟରେ ଜୈଶର ଯେଉଁ କ୍ଯାମ୍ପ ଉପରେ ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିା ତା ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଅନେକ ସୂଚନା ଏକାଠି କରିଥିଲା । ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କ୍ଯାମ୍ପରେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ମୋବାଇଲ କନେକ୍ସନ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଥିଲା । ଏଥିରେ ୩୦୦-୩୫୦ ସବୁବେଳେ ଟ୍ରେନିଂ ନିଅନ୍ତି । ଏହି ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସିର ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଏୟାର ଫୋର୍ସ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର