PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

୧୦୦ କୋଟି ଟିକାକରଣକୁ ନେଇ ମୋଦିଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଲେ ଶଶୀ ଥରୁର୍, ଟ୍ୱିଟରରେ ଥରୁରଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର କହିଲେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପୀଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏହା ଏକ ଅପମାନ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ ଦେଶ ଏକ ବିଶେଷ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି । ଭାରତରେ କୋଭିଡ -19 ଟିକା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଆଯାଇଥିବା ଡୋଜ ସଂଖ୍ୟା ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୦୦ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ବାର୍ତ୍ତା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ପୱନ ଖେରା ଏହାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ।  ଏବଂ ଥରୁରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମହାମାରୀରେ ଭୁଲ ପରିଚାଳନାକୁ ନେଇ ଶ୍ରେୟ ଦେବା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପୀଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏକ ଅପମାନ ।

ଭାରତରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କୋଭିଡ -19 ଟିକା ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦୦ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବାର ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ବୋଲି ମୋଦୀ ସରକାର ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଟୀକାକରଣର ଏହି ସଫଳତାକୁ ସେ ଭାରତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଉଦ୍ୟୋଗ ଏବଂ ୧୩୦ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ସାମୂହିକ ଆତ୍ମାର ବିଜୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଦେଶର ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ଅବସରରେ ମୋଦୀ ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଥରୁର ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ । ଚାଲ ସରକାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବା । ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଥରୁର ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମୟରେ ଟିକା ଦେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବା ପରେ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଂଶିକ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପୂର୍ବ ବିଫଳତା ପାଇଁ ସେ ଉତ୍ତରଦାୟୀ । କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ପୱନ ଖେରା ସରକାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ । ନିଜେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଥରୁରଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସରକାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ ଅଟେ, ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ ପରିଚାଳନାଗତ ପ୍ରଭାବରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ସେହି ପରିବାରକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ୍ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର