PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

୧୪ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ

ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୫ରୁ ୨୦ଜଣ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ବସରେ ଯାଉଥିବା ୧୪ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ୨ଜଣ କୈାଣସି ପ୍ରକାରେ ସେଠାରୁ ବାହାରି ଯାଇ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ହମାଲାର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡ଼ିନାହିଁ। ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ପରିଚୟ ପାଇବାରେ ପୁଲିସ ଫେଲ୍ ମାରିଛି।ଯେଉଁ ବସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ତାହା କରାଚୀରୁ ଗ୍ବାଦର ଯାଉଥିଲା। ଗୋଟେ ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ୫ରୁ ୬ଟି ବସକୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଅଟକାଇ ଥିଲେ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ବୁଜୀ ଟପ୍ ଅଞ୍ଚଳର କମରାନେ କୋଷ୍ଟଲ ହାଇଓ୍ବେରେ ଘଟିଛି। ବସ୍ ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ହାଇଓ୍ବେ ମଝିରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ବସକୁ ଅଟକାଇ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ବାହାନରେ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ବସରେ ପ୍ରାୟ ୧୬ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ କିଏ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କଣ ଥିଲା?

୨୦୧୫ରେ ବଲୁଚିସ୍ତାନର ମସ୍ତୁଙ୍ଗ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହିଭଳି ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ୨୪ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ। ୧୯ଜଣଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର