ନିଷ୍ପାପ ମନର ଉଦାହରଣ: ୧୦ଟଙ୍କା ଧରି କୁକୁଡା ଛୁଆର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଁଞ୍ଚିଲା ଏହି ଶିଶୁ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା…

ଆଇଜଲ୍‌,୪।୪: .- ଛୋଟ ପିଲାର  ମନ ସବୁବେଳେ ନିଷ୍ପାପ । ତାଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ଛନ୍ଦ-କପଟ କିଛି ନଥାଏ। ଏଭଳି କିଛି କଥାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେଇଛି ମିଜୋରାମର ସାଇରଙ୍ଗରେ ଥିବା ଏହି କୁନି ପୁଅଟି। ଯାହାକୁ ନେଇ ସବୁଆଡେ  ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା। ଏପରିକି ଏହି ଶିଶୁଟିର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ଶିଶୁଟି ଗଳି ରାସ୍ତାରେ ନିଜର  ସାଇକେଲ୍‌କୁ ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡା ଚିଆଁ ସାଇକେଲ୍‌ ଚକାତଳକୁ ଆସିଯାଇଥିଲା । ସେହିଠାରେ କୁକୁଡା ଚିଆଁଟି ମରିଯାଇଥିଲ। ତେବେ ଏହି ଶିଶୁଜଣକ ନିଜ ପାଖରେ ଜମା ରଖିଥିବା ୧୦ ଟଙ୍କା ନେଇ  ହାତରେ କୁକୁଡା ଚିଆଁକୁ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଏହି ଖବର ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବେଶ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଛି । ଏହି ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ଡେରେକ୍‌ ସି ଲାଲଛାନ୍‌ହିମା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ କୁକୁଡ଼ା ଛୁଆ ପ୍ରତି ଦେଖାଇଥିବା ଦୟା ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଫଟୋ ଓ ଲେଖା ‘ସାଙ୍ଗା ସେଜ୍‌’ ନାମକ ଏକ ଆଇଡିରୁ ପୋଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୮ ହଜାର ଶେୟାରରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି। ଏହାକୁ ୧ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ଲୋକ କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଇସାରିଲେଣି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅନାଥ ଯୁବକ JEEରେ ପାଇଥିଲେ ୨୭୦ ରାଙ୍କ୍‌ – ଭୁଲ୍‌ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରି ହରେଇଲେ ଆଇଆଇଟି ସିଟ୍‌ !

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ କରୋନା ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍ : ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ କ’ଣ ବଦଳିଲା କ’ଣ ବଳବତ୍ତର ରହିଲା, ଜାଣନ୍ତୁ…

ମହଙ୍ଗା ହେଲା ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସହରରେ କେତେ ରହିଛି ଦର

‘ବିମାନରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ନିଖୋଜ ପାଇଲଟ ’– ମିଗ୍‌-୨୯କେ’ର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଠାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ

କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ: ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅଡୁଆ, ଏନ୍‌ଡିଏ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଧମକ ଦେଲା ଆରଏଲ୍‌ପିର

କରୋନା ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୪ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି