ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବନ୍ଦ କରିଦେଉଥିଲେ ଓ୍ବାର୍ଡେନ, ତାପରେ …

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲବର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହା ସହଜରେ ବିଶ୍ବାସ କରିହେବନି। ଏହା କୈାଣସି ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥା ନୁହେଁ, ବରଂ ସରକାରୀ ହଷ୍ଟେଲରେ ଘଟିଛି ଏହିଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା। ସରକାରୀ ହଷ୍ଟେଲର ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବନ୍ଦ କରି କରାଯାଉଥିଲା ଅସଦାଚରଣ। ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସ ଜାଣିବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲର ଓ୍ବାର୍ଡେନ୍ ଏବଂ ତାର ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୁଲିସ।

ଯୁକ୍ତ ଦୁଇରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଷ୍ଟେଲର ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଓ ତାର ସ୍ବାମୀ, ତାର ବନ୍ଧୁ ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ଘରକୁ ନେଇ ସେଠା​‌ରେ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ସହିତ ଦୋସ୍ତୀ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲା ଓ୍ବାର୍ଡେନ। ପୁଲିସ ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ଦମ୍ପତିକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି କି, ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଫୋନ୍ କରି ନିଜ ଘରକୁ ଆମକୁ ଡାକୁଥିଲା।  ତାର ସ୍ବାମୀ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଆମକୁ ଦୋସ୍ତୀ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହୁଥିଲା। ଏହା ଦିନେ କି ଦୁଇ ଦିନର ଘଟଣା ନୁହେଁ, ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ଡାକିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବର ପାଇବା ପରେ ପୁଲିସ ଦମ୍ପତିକୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ଯିଏ କି ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତୀ ତା ଘରକୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲା ସେ ଏବେ ଫେରାର ଅଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ପୁଲିସ ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଓ ତା ସ୍ବାମୀ ଉପରେ ୧୨୦-ବି ଅପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ପିଓସିଏସ୍ଓ ଧାରା, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି (ଅନ୍ୟାଚାର ନିବାରଣ) ଅଧିନୟମର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ଧାରା ଆଧାରରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମାନସିକ ଅବସାଦ ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ପାଗଳାମି, ଅପରାଧ ପାଇଁ ମିଳିବ ଦଣ୍ଡ

ଲଭ ଜିହାଦକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗୀ ରୋକଠୋକ୍‌ ଶୁଣାଇଲେ ରାମ ନାମ ସତ୍ୟ ହୈ…ସୁଧୁରି ନଗଲେ ହୋଇଯିବ ଶେଷ

ଭାରତୀୟ ସେନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ସ୍ୱଦେଶୀ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ମେସେଜିଂ ଆପ୍‌ ‘ସାଇ’

ହଲିଉଡର ଭେଟରାନ ଅଭିନେତା ସିନ୍‌ କନେରିଙ୍କ ପରଲୋକ, ୭ଟି ଫିଲ୍ମରେ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡ ଭୂମିକାରେ କରିଥିଲେ ଅଭିନୟ

ଯଦି ଭଗବାନ ବି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ତେବେ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଚାକିରି ଦେବାରେ ବିଫଳ ହେବେ: ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନଭେମ୍ବରରେ ଏତେ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ, ତା ପୂର୍ବରୁ କରି ନିଅନ୍ତୁ ଜରୁରୀ କାମ