PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବନ୍ଦ କରିଦେଉଥିଲେ ଓ୍ବାର୍ଡେନ, ତାପରେ …

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲବର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହା ସହଜରେ ବିଶ୍ବାସ କରିହେବନି। ଏହା କୈାଣସି ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥା ନୁହେଁ, ବରଂ ସରକାରୀ ହଷ୍ଟେଲରେ ଘଟିଛି ଏହିଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା। ସରକାରୀ ହଷ୍ଟେଲର ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବନ୍ଦ କରି କରାଯାଉଥିଲା ଅସଦାଚରଣ। ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସ ଜାଣିବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲର ଓ୍ବାର୍ଡେନ୍ ଏବଂ ତାର ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୁଲିସ।

ଯୁକ୍ତ ଦୁଇରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଷ୍ଟେଲର ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଓ ତାର ସ୍ବାମୀ, ତାର ବନ୍ଧୁ ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ଘରକୁ ନେଇ ସେଠା​‌ରେ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ସହିତ ଦୋସ୍ତୀ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲା ଓ୍ବାର୍ଡେନ। ପୁଲିସ ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ଦମ୍ପତିକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି କି, ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଫୋନ୍ କରି ନିଜ ଘରକୁ ଆମକୁ ଡାକୁଥିଲା।  ତାର ସ୍ବାମୀ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଆମକୁ ଦୋସ୍ତୀ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହୁଥିଲା। ଏହା ଦିନେ କି ଦୁଇ ଦିନର ଘଟଣା ନୁହେଁ, ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ଡାକିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବର ପାଇବା ପରେ ପୁଲିସ ଦମ୍ପତିକୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ସ୍ବାମୀର ବନ୍ଧୁ ଯିଏ କି ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତୀ ତା ଘରକୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲା ସେ ଏବେ ଫେରାର ଅଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ପୁଲିସ ଓ୍ବାର୍ଡେନ ଓ ତା ସ୍ବାମୀ ଉପରେ ୧୨୦-ବି ଅପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ପିଓସିଏସ୍ଓ ଧାରା, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି (ଅନ୍ୟାଚାର ନିବାରଣ) ଅଧିନୟମର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ଧାରା ଆଧାରରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର