PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଆମେରିକାର ଏହି ସହରର ଲୋକେ ଛେଳିକୁ କଲେ ମେୟର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ପାଇଁ…

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍,୯।୩: ସାଂସଦ, ବିଧାୟକ ଓ ମେୟର ଭଳି ପଦ ପାଇଁ ମଣିଷମାନଙ୍କ ଭିତରେ ହିଁ ନିର୍ବାଚନ ହୁଏ ଏହା ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛୁ।  କିନ୍ତୁ ଆମେରିକାର ଏକ ସ୍ଥାନରେ ମେୟର ପାଇଁ ପଶୁଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଛି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଲିଙ୍କନ ନାମକ ଏକ ଛେଳି ବାଜି ମାତ୍ କରିଛି।  ଆମେରିକାର ଭରମୋଣ୍ଟରେ ଫେୟାର ହେଭେନ ନାମକ ସହରରେ ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଏହି ଛେଳିକୁ ମେୟର ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଲିଙ୍କନ ନିଜର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସେମି ନାମକ ଏକ କୁକୁରକୁ ହରାଇଛି।

ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବା​‌  ନିର୍ବାଚନରେ ଲିଙ୍କନ ନାମକ ଏହି ଛେଳି ଅନ୍ୟ ୧୬ଟି ପଶୁଙ୍କୁ ହରାଇବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି।  ପ୍ରାୟ ୨,୫୦୦  ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଫେୟାର ହେଭେନ  ସହରରେ  ସରକାରୀ ଭାବରେ କେହି ମେୟର ନଥିଲେ।  ଜୋଶେଫ୍ ଗୁନଟୁର ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେଠାରେ ବେସରକାରୀ ଭାବରେ ମେୟର ଭଳି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟର ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ। ଗୁନଟୁର ଯେତେବେଳେ ଏକ ଖବର କାଗଜରେ ପଢିଥିଲେ  ମିଚିଗାନର ଓମେନା ଗାଁରେ ଏକ ବିଲେଇକୁ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳ ପଡିବା ପାଇଁ ଚାନ୍ଦା ଏକାଠି କରିବାକୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଜନ କରିବାର ବିଚାର ଆସିଥିଲା। ଖେଳ ପଡିଆ ପାଇଁ ଚାନ୍ଦା ଏକାଠି କରିବାର ଚେଷ୍ଟାରେ ଗୁନଟୁର କେବଳ ୧୦୦ ଡଲାର ଏକାଠି କରିପାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଗୁନଟୁର ଏଥିରେ ନିରାଶ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର