ଜାରି ହେଲା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ତାଲିକା, ଭାରତର ସ୍ଥାନ ଦେଖି ଆମେରିକାର ଉଡିଯିବ ହୋସ୍

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି କି ଯେବେଠୁ ଦେଶରେ ଭାଜପା ସରକାର ତିଆରି ହୋଇଛି ସେବେଠାରୁ ଭାରତର ଦେଶ ବିଦେଶ ତଥା ସବୁଠି ଶକ୍ତି ବଢ଼ିଛି। ସାରା ଦେଶ ଆଜି ଭାରତ ସହିତ ଠିଆ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ଭାରତ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ତାହା ଆଜି ଆମେ କହିବାକୁ ଜାଉଛୁ।

ସବୁ ଦେଶ ତାର ନିଜର ସୈନ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଜବୁତ କରି ରଖିଛି। ନିଜ ସୈନ୍ୟବାହିନୀକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସବୁ ଦେଶ ପ୍ରୟାସ ମଧ୍ୟ କରୁଛି।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ତାଲିକା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ନାଁ ଦିଆଯାଇଛି। ତାଲିକାରେ ଭାରତର ନମ୍ବର ଜାଣିବା ପରେ ଆମେରିକାର ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା।

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ରହିଛି। ରୁଷ୍ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଚୀନ୍ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆଉ ଭାରତ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ତାଳିକାରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ୧୩ନଂ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକା ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖିଲେ ଜଣାପଡ଼ୁଛି କି ଭାରତ ଉପେକ୍ଷା ପାକିସ୍ତାନ ବହୁତ ପଛରେ ରହିଛି। ଭାରତର ସୈନ୍ୟ ଶକ୍ତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୩୦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାକ୍‌ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଭାରତର ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଦାନୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ, ସିଡନୀ ଓ୍ବାନଣ୍ଡେରେ ଧଷେଇ ପଶି ଆସିଲେ ପଡ଼ିଆକୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ , କ୍ୟାମେରାକୁ ଦେଖାଇଲେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ସାବରିମାଲାରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ – ୨୭ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ୩୯ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ

କରୋନାରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ କିମ୍‌ ଜୋଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ବଢ଼ିଲା କ୍ରୋଧ – ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇଲେ, ମାଛ ମାରିବାରେ ଲଗେଇଲେ ରୋକ୍‌

ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଏକ ଗାଁର ନାଁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଭୋଟିଂ, କାରଣ ହେଉଛି…