PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଜାରି ହେଲା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ତାଲିକା, ଭାରତର ସ୍ଥାନ ଦେଖି ଆମେରିକାର ଉଡିଯିବ ହୋସ୍

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି କି ଯେବେଠୁ ଦେଶରେ ଭାଜପା ସରକାର ତିଆରି ହୋଇଛି ସେବେଠାରୁ ଭାରତର ଦେଶ ବିଦେଶ ତଥା ସବୁଠି ଶକ୍ତି ବଢ଼ିଛି। ସାରା ଦେଶ ଆଜି ଭାରତ ସହିତ ଠିଆ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ଭାରତ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ତାହା ଆଜି ଆମେ କହିବାକୁ ଜାଉଛୁ।

ସବୁ ଦେଶ ତାର ନିଜର ସୈନ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଜବୁତ କରି ରଖିଛି। ନିଜ ସୈନ୍ୟବାହିନୀକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସବୁ ଦେଶ ପ୍ରୟାସ ମଧ୍ୟ କରୁଛି।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ତାଲିକା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ନାଁ ଦିଆଯାଇଛି। ତାଲିକାରେ ଭାରତର ନମ୍ବର ଜାଣିବା ପରେ ଆମେରିକାର ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା।

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ରହିଛି। ରୁଷ୍ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଚୀନ୍ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆଉ ଭାରତ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ତାଳିକାରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ୧୩ନଂ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକା ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖିଲେ ଜଣାପଡ଼ୁଛି କି ଭାରତ ଉପେକ୍ଷା ପାକିସ୍ତାନ ବହୁତ ପଛରେ ରହିଛି। ଭାରତର ସୈନ୍ୟ ଶକ୍ତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର