PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ନିଆରା ପ୍ରୟାସ: ହାତଟଣା ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କୁ ତାଙ୍କରି ରିକ୍ସାରେ ବସାଇ ବୁଲାଇଲେ

କୋଲକତା,୧୬/୨: ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ ଉପଲକ୍ଷେ କଲିକତା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସହ ଜଡିତ ଥିବା କଲେଜର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ମହନଗରର ହାତ ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କୁ ସ୍ନେହ, ପ୍ରେମ ତଥା ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ନିଆରା ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ହାତ ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନିଜ ରିକ୍ସାରେ ବସାଇ ରିକ୍ସା ଚଲାଇଥିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ। ଏମିତି କି ସେହି ହାତ ରିକ୍ସାଚଳାକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଛାତ୍ରୀ ପୂଜା ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି, ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ କେବଳ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଭାବନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ତାହା ନୁହେଁ। ପିଲାରୁ ବୁଢ଼ା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା ତଥା ସ୍ନେହ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦରକାର ପଡ଼ିଥାଏ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କୋଲକତା ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କ ପରିଚୟ ଏକ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର। ଖରା, ବର୍ଷା, ଶୀତରେ ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ବପ୍ନକୁ ପୂରା କରିବାରେ ହିଁ ସେମାନଙ୍କ ସମୟ ବିତିଯାଇଥାଏ। ଏମିତି କି ଧୁ ଧୁ ଖରାରେ ବି ନିଜ ପ୍ରାଣ ଦେବାକୁ ପଛାଡ଼୍ତି ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ଭଗବାନ।

ଗୋଟିଏ ଦିନ ହେଉ ପଛେ ସେମାନଙ୍କୁ ଟିକେ ସ୍ନେହ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦେବା ପାଇଁ ‘ହଂସୀମୁଖ’ ଦଳର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଏଭଳି ନିଆର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ କଲେଜର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ରାଜା ରାମ ମୋହନ ସାରିରୀ ଠାରୁ ନେଇ କଲେଜ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାତରିକ୍ସା ଚଳାଇ ରିକ୍ସା ଚାଳକଙ୍କୁ ବୁଲାଇଥିଲେ। ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କୁ ଉପାହାର ସ୍ବରୁପ ସେମାନଙ୍କୁ ଗାମୁଛା ଓ ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମିଳିତ ଭାବେ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମିଟୁ ବିଶ୍ବାସ, ଚନ୍ଦନ ଦାସ, ଆଶିଷ ସାବଙ୍କ ସହି କୋଲକତା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାୟ ୨୦ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଏଭଳି ନୂଆ ପ୍ରୟାସ ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କୁ ଢ଼େରସାରା ଭଲପାଇବା ଦେଇଥିଲା। ରିକ୍ସାଚାଳକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେମାନେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ବସାଇଥାନ୍ତି। ଆଜି ସେମାନଙ୍କୁ ପିଲାମାନେ ବସାଇଥିବାରୁ ସେମାନେ ନିଜକୁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି।