PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡେଲଟା ଛକରେ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌ , କେଜିଏ ସୁନା, ୧୦ କେଜି ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଓ କ୍ୟାସ୍‌ ବକ୍ସରୁ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ପୁଣି ୭ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନା,ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଡୁବୁରିରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ ଇଏସ୍‌ଆଇ ହସ୍ପିଟାଲ । ଏଠାରେ ୧୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ ହେବ । ଏନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ।
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ESICର ଉପ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ – ESICର ବୈଠକରେ ଅନୁମୋଦନ ଦେଲେ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀଠୁ ୭୦ କିମି ଦୂରରେ ବାତ୍ୟା ଜୱାଦ୍, ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରିବ
  • ||
  • ଜାମଗାଁ: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଭାରସାମ୍ଯ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ‘ଜୱାଦ’ ପ୍ରଭାବରେ କଟକରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୨୦.୫୧ ମିମି ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ମ.ରାମପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଏବଂ ହେଲପର୍‌
  • ||
  • ସୋର : ଜଳିଗଲା ୨ ମହଲା ଘର, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାନୁଆରୀରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ଘାତକ: ଆଇଆଇଟି କାନପୁର ସତର୍କବାଣୀ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦଳିମକଚି ନଷ୍ଟ କରିଦେଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅବପାତ ରୂପ ନେଲା ବାତ୍ୟା ଜୱାଦ, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ, ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଟଳିଲା ବାତ୍ୟା ବିପଦ, ଉଜୁଡ଼ିଲା ଚାଷ, ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଉଜୁଡିଲା ଫସଲ, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡ଼କ
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡି ବସିଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଧାନ ଜବତ
  • ||

୧୦ ମିନିଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଘରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ଫୋନରେ ତିନ୍ ତଲାକ୍ ଦେଲା ସ୍ବାମୀ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ମୁହଁରେ ନୁହେଁ କି କୈାଣସି କାଗଜ ପତ୍ରରେ ନୁହେଁ ସିଧାସଳଖ ଫୋନରେ କହିଲା ତିନ୍ ତଲାକ୍। ଦେଇଥିବା ସମୟ ଭିତରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଘରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ସ୍ବାମୀ ଦେଇଛି ଛାଡ଼ପତ୍ର। ଏମିତି  ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଏଟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁରେ।

 ଅଲିପୁର ବାସିନ୍ଦା ଶୁମ୍ବୁଲ ବେଗମ (ସ୍ତ୍ରୀ)ର ଜେଜେମାଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ବାପାଘର ଯାଇଥିଲା। ଅଧଘଣ୍ଟାରେ ଘରକୁ ଆସିଯିବା ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ତ୍ରୀକୁ କହିଥିଲା। ମାତ୍ର ଘରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ଦେଇଥିବା ସମୟଠାରୁ ୧୦ମିନିଟ୍ରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟ ଭିତରେ ହିଁ ଶୁମ୍ବୁଲର ଦିଅର ଫୋନ୍ ନେଇ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ଦିଅର ଶୁମ୍ବୁଲକୁ ଫୋନ୍ ଦେଲା ଏବଂ କହିଲା କି, ଭାଇ ତୁମ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଯେମିତି ଶୁମ୍ବୁଲ କାନରେ ଫୋନଟି ଦେଇଛି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସ୍ବାମୀ କହିଦେଲା- ତଲାକ୍ ତଲାକ୍ ତଲାକ୍। ମୋବାଇଲରେ ତିନ୍ ତଲାକ୍ ଶୁଣିବା ପରେ ଶୁମ୍ବୁଲ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପୁଲିସ ଥାନାରେ। ଶ୍ବଶୁର ଘର ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୀଡ଼ିତା।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ହେଲା ତାଙ୍କ ବାହାଘର ଅଫରୋଜ ହୁସେନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ବାହାଘର ପରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଯୈାତୁକ ମାଗୁଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ବାପା ଯୈାତୁକ ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନ ଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକେ ବାହାଘର ଦିନଠାରୁ ସବୁବେଳେ ମାଡ଼ ମାରୁ ଥିଲେ। ଏମିତି କି ମାରିବା ସମୟରେ ପେଟରେ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଛୁଆ ବି  ନଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି। ଦିନେ ଶାଶୁ, ଜାଆ ଏମିତି ମାଡ଼ ମାରି ମାରି ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ। ଏବଂ ଘରକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏଟାର ଏସ୍ଏସପି ଆଶିଷ ତିଓ୍ବାରୀ କହିଛନ୍ତି, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଯଥାଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ଼ ବୟାନ କରାଯିବ ଓ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।