PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଖାଦ୍ୟ ନଦେଇ ମାରିଲେ, ମୃତଦେହର ଓଜନ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲା ପୋଲିସ

ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ,୧।୪:କେରଳରେ ଏକ ଭୟାବହ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ, ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହ ପରେ ଯୌତୁକ ଦାବିକୁ ପୂରଣ କରିପାରିନଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଖାଇବାକୁ ନଦେଇ ମାରିଦେଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକ କେବଳ ଚିନିପାଣି ଏବଂ ପାଣିରେ ଭିଜା ଯାଇଥିବା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ୨ଟି ସନ୍ତାନର ମା’ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ଶେଷରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ ଓ ପରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଯାହା ଆସିଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କାରଣ ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ଓଜନ ମାତ୍ର ୨୦ କେଜି ରହିଥିଲା।ଏହି ମାମଲାରେ ଜାତୀୟ ମହିଳା କମିଶନ୍ କେରଳ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କହିଛି।

source: https://himachalabhiabhi.com

ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ନାମ ହେଉଛି ଥୁସାରା। ତାଙ୍କର ବିବାହ ୨୦୧୩ରେ ଚନ୍ଦୁଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ବିବାହର ୩ ମାସ ପରେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଯୌତୁକ ମାଗିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକେ ଦେବାରେ ଅକ୍ଷମ ହେବାକୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସହିତ କଥା ବାର୍ତ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଚନ୍ଦୁ ଓ ତାଙ୍କର ମା’ ଜେରା ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଥୁସାରାଙ୍କୁ କେବଳ ଚିନି ପାଣି ଓ ବତୁରା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ। ଏଭଳି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା।

source: https://www.jagran.com

ଗତ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଥୁସରାଙ୍କୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଚନ୍ଦୁ ଓ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ମା-ପୁଅ କଳାଯାଦୁ କରୁଥିଲେ। ସେମାନେ ନିଜର ଘରକୁ ଟିଣନ କାନ୍ଥ ଦେଇ ଚାରିଆଡୁ ଘେରାଉ କରି ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ନିଜକୁ ଅଲଗା କରି ରଖୁଥିଲେ।  ଚନ୍ଦୁଙ୍କ ଭଉଣୀ-ଭିଣୋଇ ମଧ୍ୟ ଥୁସରାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ। ତେବେ ପାଖ ପଡିଶା ଘର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଥୁସରାଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର