PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଖାଦ୍ୟ ନଦେଇ ମାରିଲେ, ମୃତଦେହର ଓଜନ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲା ପୋଲିସ

ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ,୧।୪:କେରଳରେ ଏକ ଭୟାବହ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ, ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହ ପରେ ଯୌତୁକ ଦାବିକୁ ପୂରଣ କରିପାରିନଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଖାଇବାକୁ ନଦେଇ ମାରିଦେଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକ କେବଳ ଚିନିପାଣି ଏବଂ ପାଣିରେ ଭିଜା ଯାଇଥିବା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ୨ଟି ସନ୍ତାନର ମା’ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ଶେଷରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ ଓ ପରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଯାହା ଆସିଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କାରଣ ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ଓଜନ ମାତ୍ର ୨୦ କେଜି ରହିଥିଲା।ଏହି ମାମଲାରେ ଜାତୀୟ ମହିଳା କମିଶନ୍ କେରଳ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କହିଛି।

source: https://himachalabhiabhi.com

ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ନାମ ହେଉଛି ଥୁସାରା। ତାଙ୍କର ବିବାହ ୨୦୧୩ରେ ଚନ୍ଦୁଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ବିବାହର ୩ ମାସ ପରେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଯୌତୁକ ମାଗିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକେ ଦେବାରେ ଅକ୍ଷମ ହେବାକୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସହିତ କଥା ବାର୍ତ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଚନ୍ଦୁ ଓ ତାଙ୍କର ମା’ ଜେରା ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଥୁସାରାଙ୍କୁ କେବଳ ଚିନି ପାଣି ଓ ବତୁରା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ। ଏଭଳି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା।

source: https://www.jagran.com

ଗତ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଥୁସରାଙ୍କୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଚନ୍ଦୁ ଓ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ମା-ପୁଅ କଳାଯାଦୁ କରୁଥିଲେ। ସେମାନେ ନିଜର ଘରକୁ ଟିଣନ କାନ୍ଥ ଦେଇ ଚାରିଆଡୁ ଘେରାଉ କରି ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ନିଜକୁ ଅଲଗା କରି ରଖୁଥିଲେ।  ଚନ୍ଦୁଙ୍କ ଭଉଣୀ-ଭିଣୋଇ ମଧ୍ୟ ଥୁସରାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ। ତେବେ ପାଖ ପଡିଶା ଘର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଥୁସରାଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର