ପାକିସ୍ତାନରେ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି ୨୨ଟି ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୮।୩: ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ୨୨ଟି ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ସକ୍ରିୟ ରହିଛି। ଏଥିରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ୯ଟି କ୍ୟାମ୍ପ ସାମିଲ ରହିଛି। ଏହି ସମସ୍ତ ଶିବିର ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ସୂଚନାରେ ଓ ତାଙ୍କର ସଂରକ୍ଷଣରେ  ଚାଲିଛି। ଏହି ସୂଚନା ସେହି ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଲଗାତାର ଭାବରେ କହିବାରେ ଲାଗିଛି  ତା ମାଟିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ନାହିଁ। ଏବେ କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଖବର ଆସିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲି ଯାଇଛି। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବଢୁଥିବା ଚାପ ଭିତରେ ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି ସେଠାରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ନାହିଁ।

 ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ହୁଏ ତେବେ ଆମେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ତାଙ୍କୁ ମାରିବୁ। ଏହି ମାମଲାରେ ଆମେରିକାର ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନ  ଭାରତକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ସିଆରପିଏଫର ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର: କୁଲଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ୩ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଜୀବନ

କଲରାପତରିଆର ଡିଆଁ ଦେଖି ଲୋକେ କହିଲେ ଅଲମ୍ପିକ୍ ଯିବା ଉଚିତ୍, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯଦି ଆମ ଦେଶରୁ ଖେଳନ୍ତୁ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଟ୍ବିଟ କରି ଦେଲେ ଅଫର

କରୋନା ଟିକା ଲଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମୋଡେର୍ଣ୍ଣା

ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ‘ଜଙ୍ଗଲରାଜ କି ଯୁବରାଜ’ ଆକ୍ଷେପର ଜବାବ ରଖିଲେ ତେଜସ୍ବୀ, କହିଲେ ‘ସେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହା ବି କହି ପାରିବେ’

୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଏବେ କରି ଦେଖାଇ ଦେଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର