ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ କହିଲେ ‘ଭାରତ ସହ ଆଉ ଆଲୋଚନାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୮: କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରଠୁ ପାକିସ୍ତାନ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛି । କ୍ରୋଧ ଓ ଚିନ୍ତାରେ ସେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବେ ଭାରତକୁ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧର ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ସୈନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କଲେ  ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ଜବାବ ଦେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବାର କୌଣସି ଲାଭ ନାହିଁ  ବୋଲି ଆମେରିକାର ଖବର କାଗଜ ଦି ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଶାନ୍ତି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ସବୁକିଛି କରିଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଭାରତ ଏହାକୁ ଏକ ତୁଷ୍ଟି କରଣ ବୋଲି ଭାବି ନେଇଛି ବୋଲି ସେ ଏଥିରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ହେଲେ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ଓ ଏହା ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ବିପଦ ଜନକ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ କାଶ୍ମୀରରେ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ  ଚିନ୍ତିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ମାସରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଜାତିସଂଘରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ଇମରାନ ଖାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମଙ୍ଗଳବାରରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ୟାବିନେଟର ବୈଟକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।ଏଥିରେ କାଶ୍ମୀର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖରେ ଇମରାନ୍‌ ଖାନଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦୀ ଜାତିସଂଘର ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ପାକିସ୍ତାନ ଜାତିସଂଘରେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଉତ୍ଥାପନ  କରିବ । କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜାତିସଂଘ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରୁ କୌଣସି  ସହାୟତା ମିଳି ନଥିବା ବେଳେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟାଳୟକୁ  ନେବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ କୁଳଭୂଷଣଙ୍କ ମାମଲାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଦାଲତରେ ଭାରତଠୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ସପ୍ତାହରୁ ୟୁରୋପରେ ପ୍ରଥମେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ କରୋନା ଟିକାର ରୋଲିଂ ରିଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ

କୋଟିପତି ଏବଂ ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନେଇଛନ୍ତି ରୁଷ୍‌ର କରୋନା ଟିକା !

ସେନାର ଯବାନ ଖାଇବେ ଲ୍ୟାବ୍‌ର ପରିବା – ବଙ୍କରରେ ତିଆରି ହେବ

ବାସି ମିଠାର ଯୁଗ ଶେଷ- ଏବେ ମିଠା ଦୋକାନାରେ ମିଠା ତିଆରି ଏବଂ ଭଲ ରହିବା ତାରିଖ ଲେଖିବାକୁ ନିୟମ କଲେ FSSAI- ମିଠା ଦୋକାନୀଙ୍କ ବିରୋଧ

ଡେଲିଭରୀ ଫିସ୍‌ ଦେଇ ପାରିଲେନି ମହିଳା– ୩ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ରଖିଲେ ଡାକ୍ତର

ଟିକଟକ୍ ଭିଡିଓ କରିବା ବାହାନାରେ ସାଙ୍ଗକୁ ହତ୍ୟାକଲା ନାବାଳକ,ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ଦୁହେଁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ