PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ନେଇ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ଜାରି କଲେ ପୁରୀ ଏଡିଏମ
  • ||
  • କଟକ: ମାତା ମଠ ନିକଟରେ ସିଲଭରସିଟି ବୋଟିଂ କ୍ଲବର ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: କାର୍ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା : କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲା ଯୁବ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ: ଶାବକ ବାରହା ଢ଼ୁଡ ପୁଣି ନିଖୋଜ, ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ମାଆ କୁନ୍ତଳାଙ୍କ କୋଳକୁ ଫେରିଥିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିମସାରରେ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ କୋଭିଡ ମୁକାବିଲା ସମୀକ୍ଷା, ବୁର୍ଲାରେ ମୋଟ୍ ୫୨୫ ଶଯ୍ୟା କୋଭିଡ ହସପିଟାଲ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ନିଆଳି: ବାଲିକୁଦା ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ଲୋକ ଆଣିଲେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ୩ଦିନ ଧରି ଏହି ଯୁବକ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ମେଲଚ୍ଛାମୁଣ୍ଡା : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧ ଆଇ.ଟି.ଆଇ. ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରିଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବିଦ୍ୟୁତଘାତରେ କେବୁଲ ଅପେରେଟର ମୃତ୍ୟୁ। ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ଚଢ଼ି କେବୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ ବିଏମ୍‌ସିର କଟକଣା, ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆସିବ ଏସ୍‌ଓପି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ମାରିବା ପାଇଁ ଏହି ୫ ମୁସଲିମ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ନିଜ ନାଁ

ଭୁବନେଶ୍ବର,୧୫/୨: ବଲିଉଡରେ ଏମିତି କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଛୋଟ ଛୋଟ ଡାଇଲଗ୍ କିମ୍ବା ଅଭିନୟରେ ସ୍ବଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ରହିଥିଲେ ବି ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅରରେ ସେମାନଙ୍କୁ କେହି ପଛରେ ପକାଇ ପାରିନାହାନ୍ତି। ସେ ଆଉ କେହି ନୁହଁନ୍ତି, ତବ୍ବୁ, ମଧୁବାଲା, ମାନ୍ୟତା, ରୀନା ରାଓ ଏବଂ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଭଳି ଶଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ। ଏମାନେ ଆଜି ବି ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆଁରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚିତ।

ସେହି ଅଭିନୟରେ ନିଜର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଅସଲ ପରିଚୟକୁ ବି ଛାଡ଼ିନାହାନ୍ତି ଏମାନେ। ମାତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ଅସଲ ପରିଚୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁବ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି। ବଲିଉଡର ଏହି ୫ ମୁସଲିମ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏକି ହିନ୍ଦୁ ନାମ ରଖି ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅରରେ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି।

ପଚାଶ ଷାଠିଏ ଦଶକରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କଲାଭଳି ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନିଜର ଦିଓ୍ବାନା କରିଥିବା ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧୁବାଲାଙ୍କ ଅସଲ ନାମ ହେଉଛି ମୁମତାଜ୍ ବେଗମ। ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଥାପିବା କ୍ଷଣି ହିଁ ସେ ନିଜ ନାମକୁ ବଦଳାଇ ମଧୁବାଲା ରଖିଛନ୍ତି। ମଧୁବାଲାଙ୍କ ଅସଲ ପରିଚୟ ୧୯୪୭ରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ନିଲକମଲ’ରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ମଧୁବାଲା ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ମୁସଲିମ୍ ପରିବାର ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଛନ୍ତି।

ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମର ଅଭିନେତା ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ହିରୋଇନ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରୀନା ରାଓ ମଧ୍ୟ ମୁସଲିମ ପରିବାର ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଛନ୍ତି। ରିନା ରାଓଙ୍କ ଅସଲ ନାଁ ସାୟରା ଅଲ୍ଲି। ୧୯୭୨ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଜରୁରତ୍’ରେ ରିନା ଏଣ୍ଟ୍ରି ମାରିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡରେ ପାଦ ରଖିବା କ୍ଷଣି ହିଁ ସାୟରା ନିଜ ନାଁକୁ ବଦଳାଇ ରୀନା ରାଓ ରଖିଛନ୍ତି।  

ବଲିଉଡରେ ଜଣାଶୁଣା ଚେହେରା ତବ୍ବୁ ବି ଏଥିରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି। ତବ୍ବୁ ମଧ୍ୟ ମୁସଲିମ୍ ପରିବାର ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଛନ୍ତି।ତାଙ୍କର ଅସଲ ନାଁ ହେଉଛି ତବ୍ବସୁମ୍ ଫାତିମା ହାଶମୀ। ତବ୍ବୁଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା ‘ହମ୍ ନୈାଜବାନ୍’ ଯାହା ୧୯୮୫ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବହୁତ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍କରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ଫିଲ୍ମରେ ନିଜର ଅଭିନୟ ଦ୍ବାରା ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିତିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏମିତି କିଛି କଥା ଅଛି ଯେଉଁ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସମାନେ ବି ଜାଣିନଥିବେ। ହୋଇପାରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ନାଁ ହିନ୍ଦୁ ନାଁ ଭଳି ଲାଗୁଥାଇପାରେ ମାତ୍ର ଆଲିଆଙ୍କ ଜନ୍ମ ମୁସଲିମ୍ ପରିବାରରେ। ଆଲିଆଙ୍କ ଦାଦାଙ୍କ ନାମ ଶିରିନ୍ ମୋହମ୍ମଦ ଅଲ୍ଲୀ।

ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମାନ୍ୟତା ଦତ୍ତ ବି ମୁସଲିମ୍। ତାଙ୍କର ଅସଲ ନାଁ ଦଲନବାଜ ଶେଖ୍। ଦଲନବାଜ ସଞ୍ଜଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ। ମାନ୍ୟତା ଫିଲ୍ମରେ  ଆସିବା ପାଇଁ ଦିଳନବାଜ ଶେଖ୍ ନାମ ବଦଲାଇ ମାନ୍ୟତା ରଖିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମଟି ହେଉଛି ‘ଗଙ୍ଗାଜଳ‘। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଆଇଟମ୍ ନମ୍ବର କରିକି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର