PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଏହି କମ୍ପାନୀ ନିର୍ମାଣ କଲା ଟଙ୍କାର ପାହାଡ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

source:m.dailyhunt.in

ପାହାଡ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ମନକୁ ଆସେ ଏକ ବଡ ବିରାଟ ବଡ ପଥରର ସମାହାର କିମ୍ବା ଏକ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରାକୃତିକ ପଦାର୍ଥ ଯାହାକି ଗଛଲତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ତେବେ ଆପଣ କେବେ ଟଙ୍କାର ପାହାଡ କଥା ଶୁଣିଛନ୍ତି । ଆଜ୍ଞା ହଁ । ଆପଣ ଠିକ୍ ଶୁଣିଛନ୍ତି । ଆମେ ଟଙ୍କାର ପାହାଡ ବା କ୍ୟାଶ୍ ମାଉଣ୍ଟେନ୍ କଥା ହିଁ କହୁଛୁ । ଚାଇନାର ଏକ କମ୍ପାନୀ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଟଙ୍କାର ପାହାଡ ନିର୍ମାଣ କରିଛି । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଟଙ୍କା ପାହାଡ ପଛର କାରଣ ।

ଏକ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୋନସ୍ ଦେବାପାଇଁ ନିର୍ମାଣ କରିଛି ଏହି ଟଙ୍କା ପାହାଡ । ବୋନସ୍ ପାଇବାର ଇଛା ପ୍ରତ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନରେ ଥାଏ । ଏହି ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ନିଜ ୫ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୋନସ୍ ଦେବାପାଇଁ ୩୦୦ ମିଲିୟନ ୟୁଆନ୍(ଚାଇନାର ମୁଦ୍ରା) ନିର୍ମାଣ କରିଦେଲା । ତେବେ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ଅନୁସାରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୩୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଏହି ପାହାଡକୁ ଦେଖି ଅନେକ ଲୋକ ତ ନିଜ ଆଖିକୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିଲେନି ।

ଚାଇନାର ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଶେଷରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୋନସ୍ ଦେବାର ପରମ୍ପରା ରହିଆସିଛି । ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପ୍ରତି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ରୂପେ ସକ୍ଷମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ୟାହା ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ମନୋବଳ ଦୃଢ ହେବ । ଟଙ୍କାର ପାହାଡ ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା ଏହି କମ୍ପାନୀ ଏକ ଷ୍ଟିଲ୍ କମ୍ପାନୀ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ନୂଆ ବର୍ଷର ବୋନସ୍ ଦେଇଥାଏ । ପୂର୍ବ ବର୍ଷ କମ୍ପାନୀ କ୍ୟାଶ୍ ଗେମ୍ ଶୋ ରଖିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଯିଏ ଯେତେ ଚାହିଁବ ସେତେ କ୍ୟାଶ୍ ଘରକୁ ନେଇଯାଇପାରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର