PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଏହା ହେଉଛି ବିଶ୍ବର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିମାନବନ୍ଦର, ଛାତ ଉପରେ ରହିଛି ସୁଇମିଂପୁଲ, ଫିଲ୍ମ ଥିଏଟର ଓ ସପିଂ ମଲ୍

ଲଣ୍ଡନ,୨୮।୩: ସ୍କାଇଟ୍ରେକ୍ସ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଅନୁସାରେ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ଚାଙ୍ଗି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଲଗାତାର ୭ମ ଥର ପାଇଁ ବିଶ୍ବର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିମାନବନ୍ଦର ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ସେପରି ଭାରତର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧି ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର(ଆଇଜିଆଇ)କୁ ୫୯ ତମ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୮ରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬୬ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା। ଏହି ସୂଚୀକୁ ବ୍ରିଟେନ ସ୍ଥିତି ସ୍କ୍ରାଇଟ୍ରେକ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଏକ ପରାମର୍ଶ କମ୍ପାନୀ, ଯାହାକି ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଓ ବିମାନବନ୍ଦରର ସମୀକ୍ଷା ଓ ରାଙ୍କିଙ୍ଗର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ, ଏଥିରେ ୧୦୦ ଟି ବିମାନ ବନ୍ଦର ସାମିଲ ରହିଛି।

source: https://www.escape.com.au

ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପୁରସ୍କାର ଲଣ୍ଡନରେ ପାସେଞ୍ଜର ଟର୍ମିନାଲ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୧୯ରେ ଦିଆଯାଇଛି। ସ୍କଇଟ୍ରେକ୍ସ ବିଶ୍ବ ବିମାନବନ୍ଦର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ବିଶ୍ବସ୍ତରୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିକୁ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍କ୍ରାଇଟ୍ରେକ୍ସରର ସିଇଓ ଏଡଓ୍ବର୍ଡ ଫ୍ଲାଷ୍ଟେଡ୍ କହିଛନ୍ତି, ଲଗାତାର ଭାବରେ ୭ମ ଥର ପାଇଁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଟ ବିମାନବନ୍ଦର ପାଇଁ ଜନ୍ ଚାଙ୍ଗି ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ଭୋଟ କରାଯାଇଚି। ବିମାନ ବନ୍ଦର ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଉପଲବ୍ଧି। ଏହି ପୁରସ୍କାର ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବିମାନବନ୍ଦରର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ରେଖାଙ୍କିତ କରିଥାଏ। ସିଙ୍ଗାପୁରର ଚାଙ୍ଗି ବିମାନବନ୍ଦରର ଚାତ ଉପରେ ରହିଛି ସୁଇମିଂ ପୁଲ। ଏହା ସହ ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ ଥିଏଟର, ଯାହାକି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଚାଲିଥାଏ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏଠାରେ ସପିଂ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ସପିଂ ମଲ।